Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha pronajme tenisový areál na Letné klubu LTC PRAHA na 30 let
Klubovna z roku 1926 a pozemky u ní. Foto: gampe / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha pronajme tenisový areál na Letné klubu LTC PRAHA na 30 let

Radní Prahy v pondělí schválili pronájem tenisového areálu v Letenských sadech na dobu 30 let tenisovému klubu LTC PRAHA. Areál, jehož součástí je i památkově chráněná historická klubovna, se dočká obnovy a bude sloužit nejen členům klubu, ale i veřejnosti. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Součástí pozemků tenisového klubu na Letné je například osm tenisových kurtů, plocha s mini kurty, tribuna, sportovní hala nebo jednopatrová dřevostavba z roku 1926 od architekta Bohumíra Kozáka. Ta nahradila klubovnu z roku 1912. Tenisový klub LTC vznikl v roce 1904.

Klub LTC v současné době užívá část areálu v Letenských sadech na základě dlouhodobé nájemní smlouvy z roku 1995, která je platná do 1. listopadu 2025. „Uzavřením nové třicetileté nájemní smlouvy bude předčasně ukončena stávající nájemní smlouva,“ vysvětlil Hofman.

Pozemky o celkové výměře více než 11 000 metrů čtverečních pronajme hlavní město klubu podle znaleckého posudku za 756 000 korun ročně. Dlouhodobost nájmu je dána dosavadními i budoucími investicemi do revitalizace areálu, kterými nájemce majetek města významně zhodnotí.

V minulosti pozemky, na kterých se areál rozkládá vlastnila jak Praha, tak stát. Na jeho části stály čtyři kurty a všechny budovy. Pozemky mají dohromady rozlohu více než 1300 metrů čtverečních. Součástí areálu je ještě krytá tenisová hala.

„Záměr pronajmout předmětné pozemky tenisovému klubu LTC představuje logické vyústění směřující k majetkoprávnímu vypořádání dlouhodobě nevyřešených vztahů v dané lokalitě,“ řekl radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti). 

„Toto řešení představuje alespoň částečnou nápravu újmy a majetkové křivdy způsobené tenisovému klubu LTC jednak zbavením jeho původních vlastnických práv k majetku po roce 1948, a jednak chybnými rozhodnutími státních orgánů po roce 1989 v rámci řešení restitučních nároků,“ doplnil Zábranský.


Autor: Jan Puci

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru