Dnes Středa - oblacno 1°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 0°C
Středa 2. 12. 2020
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha pronajme lampy pro předvolební reklamy za korunu na den
Ilustrační foto: archiv

Praha pronajme lampy pro předvolební reklamy za korunu na den

Praha pronajme politickým stranám a hnutím pro předvolební kampaň stožáry veřejného osvětlení. Za dvě sololitové desky na jednom sloupu zaplatí kandidující subjekty jednu korunu denně. Vyplývá to z pravidel pronájmu, která na základě rozhodnutí městské rady vytvořila městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMC), jež se stará o veřejné osvětlení. Strany musí o pronájem zažádat do 10. července. Proti pravidlům protestuje sdružení Praha sobě, podle kterého je termín podání žádostí o pronájem diskriminační. Volby se uskuteční 5. a 6. října.

Strany a hnutí mohou o pronájem začít žádat od 15. června. Reklamy budou mít formát A1. Kromě koruny denně za pronájem pak ještě zaplatí poplatek za montáž a demontáž reklamních cedulí. Za to vydají 280 korun za jeden stožár, pokud desky s reklamou přivezou na místo, poplatek se sníží na 230 korun. Papíry s potiskem musí zájemci dodat sami.

Žádosti mohou hnutí podávat do 10. července do 12:00. „Požadavky podané po stanoveném termínu nemusí být z kapacitních důvodů přijaty," píše se v pravidlech.

Právě termín podání žádostí o pronájem se nelíbí sdružení Praha sobě poslance a starosty Prahy 7 Jan Čižinského (dříve KDU-ČSL). Takzvaná občanská kandidátka, kterou Praha sobě chce být, se totiž nemůže registrovat dříve než 31. července.

Čižinský plánuje obrátit se na primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO), aby vedení města pravidla změnilo. Aby mohlo sdružení občanskou kandidátku podat, musí sesbírat podpisy sedmi procent Pražanů, tedy asi 90 000 lidí. Sdružení schází nyní asi třetina podpisů.

V Praze se budou na podzim konat volby jak do zastupitelstva hlavního města, tak na radnice městských částí. Na magistrátu nyní vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). V 65členném zastupitelstvu má těsnou většinu 33 hlasů.


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru