dnes
Pátek - skorojasno
17°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
18°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
17°C
Praha pronajme lampy pro předvolební reklamy za korunu na den
Ilustrační foto: archiv

Praha pronajme lampy pro předvolební reklamy za korunu na den

Praha pronajme politickým stranám a hnutím pro předvolební kampaň stožáry veřejného osvětlení. Za dvě sololitové desky na jednom sloupu zaplatí kandidující subjekty jednu korunu denně. Vyplývá to z pravidel pronájmu, která na základě rozhodnutí městské rady vytvořila městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMC), jež se stará o veřejné osvětlení. Strany musí o pronájem zažádat do 10. července. Proti pravidlům protestuje sdružení Praha sobě, podle kterého je termín podání žádostí o pronájem diskriminační. Volby se uskuteční 5. a 6. října.

Strany a hnutí mohou o pronájem začít žádat od 15. června. Reklamy budou mít formát A1. Kromě koruny denně za pronájem pak ještě zaplatí poplatek za montáž a demontáž reklamních cedulí. Za to vydají 280 korun za jeden stožár, pokud desky s reklamou přivezou na místo, poplatek se sníží na 230 korun. Papíry s potiskem musí zájemci dodat sami.

Žádosti mohou hnutí podávat do 10. července do 12:00. „Požadavky podané po stanoveném termínu nemusí být z kapacitních důvodů přijaty," píše se v pravidlech.

Právě termín podání žádostí o pronájem se nelíbí sdružení Praha sobě poslance a starosty Prahy 7 Jan Čižinského (dříve KDU-ČSL). Takzvaná občanská kandidátka, kterou Praha sobě chce být, se totiž nemůže registrovat dříve než 31. července.

Čižinský plánuje obrátit se na primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO), aby vedení města pravidla změnilo. Aby mohlo sdružení občanskou kandidátku podat, musí sesbírat podpisy sedmi procent Pražanů, tedy asi 90 000 lidí. Sdružení schází nyní asi třetina podpisů.

V Praze se budou na podzim konat volby jak do zastupitelstva hlavního města, tak na radnice městských částí. Na magistrátu nyní vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). V 65členném zastupitelstvu má těsnou většinu 33 hlasů.


V Praze 4 budou lidé volit v jednom obvodě 45 zastupitelů

14. června 2018 ve 13:06

Zastupitelstvo Prahy 4 bude mít v příštím volebním období v letech 2018 až 2022 stejně jako dosud 45 členů. Volit budou lidé v jednom volebním obvodu.

Nový starosta Prahy 3 Bellu prozradil priority vládnutí do říjnových voleb

12. června 2018 ve 23:42

Novým starostou Prahy 3 se dnes odpoledne stal Alexander Bellu z ODS. Ve funkci nahradil Vladislavu Hujovou, kterou zastupitelé třetí městské části odvolali. Bellu zveřejnil priority, na které by se chtěl ve funkci zaměřit. Na realizaci má s koaličními partnery čtyři měsíce, voliči půjdou vybírat...

Petice bojuje za snížení hluku z Pražského okruhu

11. června 2018 ve 13:30

Pirátská kandidátka na senátorku za Prahu 12 Eva Tylová iniciovala petici proti nadměrnému hluku z pražského dálničního okruhu, který je na hranici současného povoleného limitu. Dokument již podpořily první desítky lidí. Petice navazuje na nedávnou stížnost senátorů k Ústavnímu soudu ČR, ke...

Pro zájemce o politickou reklamu ke komunálním volbám spustila Praha webovou aplikaci

9. června 2018 v 10:49

Jednotlivé politické strany, hnutí, kandidáti či jejich zastupující organizace, které mají zájem prezentovat se před komunálními volbami 2018 na stožárech veřejného osvětlení, mají od dnešních 12.00 hodin možnost registrovat se v nové webové aplikaci...

Další články
Nahoru