dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - zatazeno
27°C
Praha pronajme lampy pro předvolební reklamy za korunu na den
Ilustrační foto: archiv

Praha pronajme lampy pro předvolební reklamy za korunu na den

Praha pronajme politickým stranám a hnutím pro předvolební kampaň stožáry veřejného osvětlení. Za dvě sololitové desky na jednom sloupu zaplatí kandidující subjekty jednu korunu denně. Vyplývá to z pravidel pronájmu, která na základě rozhodnutí městské rady vytvořila městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMC), jež se stará o veřejné osvětlení. Strany musí o pronájem zažádat do 10. července. Proti pravidlům protestuje sdružení Praha sobě, podle kterého je termín podání žádostí o pronájem diskriminační. Volby se uskuteční 5. a 6. října.

Strany a hnutí mohou o pronájem začít žádat od 15. června. Reklamy budou mít formát A1. Kromě koruny denně za pronájem pak ještě zaplatí poplatek za montáž a demontáž reklamních cedulí. Za to vydají 280 korun za jeden stožár, pokud desky s reklamou přivezou na místo, poplatek se sníží na 230 korun. Papíry s potiskem musí zájemci dodat sami.

Žádosti mohou hnutí podávat do 10. července do 12:00. „Požadavky podané po stanoveném termínu nemusí být z kapacitních důvodů přijaty," píše se v pravidlech.

Právě termín podání žádostí o pronájem se nelíbí sdružení Praha sobě poslance a starosty Prahy 7 Jan Čižinského (dříve KDU-ČSL). Takzvaná občanská kandidátka, kterou Praha sobě chce být, se totiž nemůže registrovat dříve než 31. července.

Čižinský plánuje obrátit se na primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO), aby vedení města pravidla změnilo. Aby mohlo sdružení občanskou kandidátku podat, musí sesbírat podpisy sedmi procent Pražanů, tedy asi 90 000 lidí. Sdružení schází nyní asi třetina podpisů.

V Praze se budou na podzim konat volby jak do zastupitelstva hlavního města, tak na radnice městských částí. Na magistrátu nyní vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). V 65členném zastupitelstvu má těsnou většinu 33 hlasů.


V Praze 6 bude na podzim kandidovat 11 subjektů

2. srpna 2018 ve 22:21

V úterý 31. července v 16 hodin vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin pro volby do Zastupitelstva městská části Praha 6. Na registrační úřad městské části bylo odevzdáno celkem jedenáct kandidátních listin. Je to o pět kandidátek méně než při minulých komunálních volbách v roce...

Kandidát ANO na primátora Stuchlík se zbavil podílu ve Fair Creditu

1. srpna 2018 v 00:10

Lídr kandidátky hnutí ANO v Praze Petr Stuchlík prodal podíl ve společnosti Fair Credit.

Další články
Nahoru