Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha pronajme byty rodinám s dětmi, které žijí v nevyhovující ubytovně

Hlavní město ve spolupráci s městskou částí Praha 10 pronajme své městské byty rodinám, které doposud žily v ubytovně Nad Slávií.

Ta má podle radního Adama Zábranského velmi nízké hygienické standardy a výjimkou zde nejsou ani násilné incidenty, proto není vhodná k ubytování rodin s dětmi.

Ubytovna Nad Slávií patří státní organizaci Správa železnic, v současné chvíli ji ale pronajímá soukromému provozovateli. Pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský po návštěvě ubytovny ve spolupráci s Prahou 10 minulý rok zahájil se Správou železnic jednání týkající se budoucnosti ubytovny. Magistrát a městská část požadovaly, aby v objektu nebyly ubytovávány rodiny s dětmi. Ke konci roku 2020 tam přitom žilo 13 rodin s 26 dětmi, celkem na ubytovně žilo 139 lidí.

Správa železnic má v budoucnu v plánu objekt zrekonstruovat a využít pro své účely. V mezičase ale přistoupila na návrhy magistrátu, aby byla omezena kapacita ubytovny tak, aby v ní provozovatel nemohl ubytovávat rodiny s dětmi.

Osmi rodinám, které projevily zájem, zajistil Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Prahou 10 a sociálními pracovníky z několika organizací standardní bydlení v městských bytech, dvě rodiny se do městského bytu přestěhovat nechtěly, ostatní se do bytů stěhovat budou.

Pro všechny ubytované byla domluvena základní podpora ze strany sociálních pracovníků, kteří jim nabízejí pomoc s hledáním jiného ubytování nebo poradenství ohledně nároku na státní sociální podporu.

Autor: TZ, red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru