Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Byt, který se nachází na území  městské části Praha 4, pronajme hlavní město organizaci Silou Hlasu, která pomáhá lidem s těžkým fyzickým postižením a narušením jemné motoriky naučit se ovládat počítač a domácnost pouze pomocí svého hlasu. Byt bude využíván v rámci tréninkového režimu a bude vybaven technologiemi pro ovládání domácnosti.

Zájemci si v něm budou moci vyzkoušet, jak funguje domácnost ovládaná hlasem a budou mít možnost zde nějakou dobu pobýt. Byt bude rovněž využívat předsedkyně spolku Dita Horochovská, která je sama kvadruplegička a klienty bude učit, jak využívat hlasové technologie k získání samostatnosti.

Spolek Silou hlasu se zabývá edukací osob s poškozením jemné motoriky horních končetin v ovládání počítače a domácnosti hlasem, čímž jim pomáhá se alespoň částečně začlenit do běžného života. Za dobu svého působení pomohli desítkám klientů, za kterými jezdí do jejich domovů po celé České republice.

Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru