Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Byt, který se nachází na území  městské části Praha 4, pronajme hlavní město organizaci Silou Hlasu, která pomáhá lidem s těžkým fyzickým postižením a narušením jemné motoriky naučit se ovládat počítač a domácnost pouze pomocí svého hlasu. Byt bude využíván v rámci tréninkového režimu a bude vybaven technologiemi pro ovládání domácnosti.

Zájemci si v něm budou moci vyzkoušet, jak funguje domácnost ovládaná hlasem a budou mít možnost zde nějakou dobu pobýt. Byt bude rovněž využívat předsedkyně spolku Dita Horochovská, která je sama kvadruplegička a klienty bude učit, jak využívat hlasové technologie k získání samostatnosti.

Spolek Silou hlasu se zabývá edukací osob s poškozením jemné motoriky horních končetin v ovládání počítače a domácnosti hlasem, čímž jim pomáhá se alespoň částečně začlenit do běžného života. Za dobu svého působení pomohli desítkám klientů, za kterými jezdí do jejich domovů po celé České republice.

Autor: TZ, red

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru