dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Praha pronajala devět stanovišť taxislužby za 2,7 milionu ročně. O některé štafly nebyl zájem
Ilustrační foto: archiv

Praha pronajala devět stanovišť taxislužby za 2,7 milionu ročně. O některé štafly nebyl zájem

Praha pronajala další stání taxislužby označená cedulkou fair-place. Praha nově pronajala devět stanovišť. Od nového pronájmu si slibuje zisk 2,7 milionu korun ročně. O pět z nabízených stanovišť neprojevila zájem žádná z firem.

Nejvíce stanovišť získala do své správy společnost AAA Radiotaxi, celkem šest. Zbylá tři stanoviště pak získala firma Modrý anděl. Největší zájem byl o „štafl" na náměstí Republiky, o který se ucházely čtyři společnosti. Zvítězila AAA Radiotaxi, která nabídla roční nájemné 1,59 milionu korun.

To je zároveň nejvyšší cena ze všech devíti stanovišť. Praha dále pronajala také stanoviště Na Příkopě, Loretánském náměstí nebo ve Wilsonově ulici. O šest dalších stanovišť pak neprojevila zájem žádná společnost.

Jedná se o místa na Roztylském náměstí, Nádraží Braník, ulici Milady Horákové, Kobyliské náměstí, Počernickou a Doupovskou ulici. Magistrátu se nepodařilo navíc ještě pronajmout několik stanovišť z takzvané druhé vlny pronájmů – jedná se o Strossmayerovo náměstí, Teplickou ulici a náměstí Míru.

Všechna nepronajatá místa nabídne město zájemcům znovu. Vybrat nové nájemce se radnice rozhodla kvůli vyššímu výnosu. Podle dřívějšího způsobu výběru Praha vybírala nájemce losováním a ti pak platili tisícikorunu za jedno stání za rok.

Stanoviště zařazená do soutěže jsou takvaná fair place – ta dávají cestujícím záruku, že zde stojící taxi nebude předražené a taxikáři musí dodržovat maximální ceny stanovené městskou vyhláškou. V současnosti je to 28 korun za kilometr. Stanoviště se správcem mají kapacitu 150 vozů. Na místech bez správce je 196 parkovacích míst.


Další články
Nahoru