dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Praha přivítá evropský šampionát juniorských týmů. Češi chtějí medaile!
Pražský sportKomerční sdělení
Viktor Byrtus je hlavní oporou týmu do 17 let. Foto: Irena Vanišová

Praha přivítá evropský šampionát juniorských týmů. Češi chtějí medaile!

Od čtvrtka 11. května do neděle se v Praze uskuteční juniorské Mistrovství Evropy smíšených týmů do 15 a 17 let. Celkem se turnaje účastní hráči z 24 zemí, hlavní favorité jsou squashisté z Anglie. Hrát se bude ve sportovním centru Hector a v hotelu Step. Čeští hráči jsou druzí nasazení a jejich cílem je vybojovat medaile.

Kvůli turnaji přiletí do Prahy více než 250 účastníků. V pátek a ve čtvrtek se odehrají základní skupiny, které budou většinou po čtyřech týmech. O víkendu je na programu play-off a zápasy o umístění. Hraje se systémem dva chlapci a jedna dívka. Turnaj vyvrcholí v neděli odpoledne. „Rád bych, aby mladší čeští squashisté navázali na aktuální úspěchy svých dospělých kolegů,“ vyhlásil Tomáš Cvikl, předseda České asociace squashe.

Mužská seniorská reprezentace si koncem dubna připsala historický úspěch, když skončila na šestém místě na evropském šampionátu týmů ve Finsku. Na stejném turnaji vybojovaly české squashistky pátou příčku, což je druhý nejlepší výsledek. „Poslední dobou se Čechům daří, porážíme soupeře z první světové stovky. Nechceme být rozhodně pozadu,“ tvrdil Viktor Byrtus, který je hlavní oporou týmu do 17 let.

Právě Byrtus je největší nadějí domácího squashe. Na českém žebříčku mu patří deváté místo, je zvyklý porážet dospělé soupeře. Vybojoval už 3. místo na ME do 19 let, na posledním republikovém turnaji se dostal do čtvrtfinále. „Cítím se na kurtu opravdu skvěle,“ doplnil Byrtus, podle kterého je pro Česko největším soupeřem Anglie, Irsko a Skotsko. „Když zkombinujeme seniorské a juniorské výsledky, patříme v Evropě určitě mezi nejlepší čtyři týmy. Chceme to potvrdit a na domácí půdě získat medailový úspěch,“ dodal Byrtus.

Český tým do 15: Marek Panáček, Karim Farrag, Luboš Walter, Tereza Široká a Eliška Jičínská

Český tým do 17: Viktor Byrtus, Filip Strouhal, Matyáš Dufek, Michaela Čepová a Tereza Šlehoferová.

Trenéři: Jan Mutina Jan Břeň.


Hlasování v anketě: Sportovec Prahy 8 roku 2018

17. ledna 2019 v 08:41

Anketa Sportovec roku 2018 jde do finále, od 14. ledna až do 13. února můžete na webových stránkách www.praha8.cz vybírat nejlepší sportovce městské části Praha 8.

Nordic walking na Suchdole

16. ledna 2019 v 18:08

Rychlonožky, skupina aktivních žen zralého věku přivítá další zájemkyně o společné procházky nordic walking. Setkání pod odborným vedením se koná ve čtvrtek 17. ledna – sraz v 10 hodin – Suchdolské náměstí, Praha 6.

Kde sledovat the Big Game? Přijďte do Hard Rock Cafe Praha

15. ledna 2019 v 11:01

V neděli 3. února bude mít Hard Rock Cafe Praha prodlouženou otevírací dobu z důvodu promítání přímého přenosu finálového zápasu Americké fotbalové ligy (the Big Game). Jedna z nejsledovanějších sportovních událostí na světě se letos odehraje v Atlantě ve státě Georgia. V Hard Rock Cafe Praha bude...

Praha 13 zve na Kolo, kolo mlejnský

15. ledna 2019 v 09:22

Klub českých turistů společně s městskou částí Praha 13 pořádá v sobotu 2. února pochod s příznačným názvem Kolo, kolo mlejnský.

Zabruslit si můžete na kluzišti v areálu ZŠ Veronské náměstí v Praze 15

12. ledna 2019 ve 12:03

V případě nepříznivého počasí (déšť) nebude kluziště otevřeno, doprovod smí na kluziště pouze na bruslích.

Praha 8 proti České televizi

8. ledna 2019 v 09:11

Praha 8 zve na charitativní hokejový zápas v sobotu 2. února od 10 hodin na kluzišti v areálu ZŠ Glowackého v Bohnicích.

Běžecká škol Prahy 4 pokračuje i v novém roce

7. ledna 2019 v 10:04

Novoroční výběh Běžecké školy Prahy 4 se konal první den nového roku. Běžci proběhli tradiční trasu od Žlutých lázní směrem na Vyšehrad a odstartovali sezónu.

Sobota: Skluzem do nového roku

4. ledna 2019 v 08:06

V pořadí již třetí velká akce na letenském kluzišti je na programu 5. ledna. Celý den bude pojatý jako aktivní sportovní odpoledne za účasti aktivních či bývalých sportovních hvězd. Každý návštěvník si bude moci vyzkoušet netradiční prvky sportovních disciplín.

Na kluzištích v Praze 8 můžete bruslit do února

3. ledna 2019 v 09:00

Tři veřejná kluziště jsou v provozu v osmé městské části. Na všech kluzištích mohou zájemci bruslit od pondělí do pátku. O víkendech bude na kluzištích zajištěn doprovodný kulturní program.

V Praze 5 se zdarma bruslí až do poloviny března

2. ledna 2019 v 09:09

Veřejné kluziště, které otevřela radnice páté městské části, je otevřeno od 23. prosince až do 17. března 2019 denně od 10 do 21 hodin zdarma.

Další články
Nahoru