dnes
Pondělí - jasno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
14°C
Praha přivítá evropský šampionát juniorských týmů. Češi chtějí medaile!
Pražský sportKomerční sdělení
Viktor Byrtus je hlavní oporou týmu do 17 let. Foto: Irena Vanišová

Praha přivítá evropský šampionát juniorských týmů. Češi chtějí medaile!

Od čtvrtka 11. května do neděle se v Praze uskuteční juniorské Mistrovství Evropy smíšených týmů do 15 a 17 let. Celkem se turnaje účastní hráči z 24 zemí, hlavní favorité jsou squashisté z Anglie. Hrát se bude ve sportovním centru Hector a v hotelu Step. Čeští hráči jsou druzí nasazení a jejich cílem je vybojovat medaile.

Kvůli turnaji přiletí do Prahy více než 250 účastníků. V pátek a ve čtvrtek se odehrají základní skupiny, které budou většinou po čtyřech týmech. O víkendu je na programu play-off a zápasy o umístění. Hraje se systémem dva chlapci a jedna dívka. Turnaj vyvrcholí v neděli odpoledne. „Rád bych, aby mladší čeští squashisté navázali na aktuální úspěchy svých dospělých kolegů,“ vyhlásil Tomáš Cvikl, předseda České asociace squashe.

Mužská seniorská reprezentace si koncem dubna připsala historický úspěch, když skončila na šestém místě na evropském šampionátu týmů ve Finsku. Na stejném turnaji vybojovaly české squashistky pátou příčku, což je druhý nejlepší výsledek. „Poslední dobou se Čechům daří, porážíme soupeře z první světové stovky. Nechceme být rozhodně pozadu,“ tvrdil Viktor Byrtus, který je hlavní oporou týmu do 17 let.

Právě Byrtus je největší nadějí domácího squashe. Na českém žebříčku mu patří deváté místo, je zvyklý porážet dospělé soupeře. Vybojoval už 3. místo na ME do 19 let, na posledním republikovém turnaji se dostal do čtvrtfinále. „Cítím se na kurtu opravdu skvěle,“ doplnil Byrtus, podle kterého je pro Česko největším soupeřem Anglie, Irsko a Skotsko. „Když zkombinujeme seniorské a juniorské výsledky, patříme v Evropě určitě mezi nejlepší čtyři týmy. Chceme to potvrdit a na domácí půdě získat medailový úspěch,“ dodal Byrtus.

Český tým do 15: Marek Panáček, Karim Farrag, Luboš Walter, Tereza Široká a Eliška Jičínská

Český tým do 17: Viktor Byrtus, Filip Strouhal, Matyáš Dufek, Michaela Čepová a Tereza Šlehoferová.

Trenéři: Jan Mutina Jan Břeň.


Nedělní Běžecká škola Prahy 6 ve Hvězdě

19. října 2018 v 09:32

Běžecký trénink pod odborným vedením, rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink a protažení na závěr.

Nejlepší lezci se představí veřejnosti v rámci ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost

19. října 2018 v 08:12

Poslední říjnová sobota 27. a neděle 28. se ponese v duchu oslav naší republiky, mezi které mohou být beze sporu zařazeny i výkony českých sportovců světového formátu. V Metropoli Zličín se uskuteční ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost dospělých i mládeže. Fanoušci lezení...

Na Florbalový turnaj zve Aktivní Desítka

18. října 2018 v 10:30

Máte rádi florbal? Chcete si zahrát zápas s přáteli a vyzkoušet si různé doprovodné florbalové aktivity, jako je střelba na bránu, měření rychlosti střely, atd.? V pondělí 5. listopadu je připraven den s florbalem plný sportovních aktivit, zábavy a hodnotných cen.

Druhý ročník Studentského štafetového maratonu zná své vítěze

11. října 2018 v 10:50

Praha má za sebou druhý ročník Studentského štafetového maratonu. Běžecké akce se zúčastnilo dvacet desetičlenných týmů z pražských středních škol. Cílem pořádající neziskové organizace Dělej co tě baví bylo rozhýbat studenty a podpořit budování týmového ducha v rámci škol. Závod odstartovala...

Praha 2 zve do v Riegrových sadů na outdoorové tréninky

11. října 2018 v 07:56

Běh, cvičení a jóga. Každý z tréningů bude začínat v 18 hodin a sraz na parkovišti vedle Sokolovny.

Podzimní běhání 2018 v sobotu 13. října

9. října 2018 ve 13:30

Seriál závodů 15. ročníku Poháru Pražských Běžeckých Nadějí pokračuje na Jižním Městě v sobotu 13. října, tradičně v Kunratickém lese, za pořadatelství oddílu Atletika Jižní Město a při spoluúčasti městské části Praha 11.

Štafetový maraton rozhýbe studenty

7. října 2018 v 19:43

Už podruhé je pro studenty středních a vysokých škol v Praze připravený Studentský štafetový maraton. Závod desetičlenných týmů odstartuje ve středu 10. října na Výstavišti v Holešovicích běžkyně a olympionička Lenka Masná. Běžecký závod i celodenní doprovodný program na Výstavišti a v parku...

Klánovický 1/2 maraton se blíží

3. října 2018 ve 13:59

Čtvrtý ročník Klánovického terénního 1/2 maratonu se koná v neděli 21. října. Trasa závodu má minimální převýšení, vede přes Klánovický les a běžci se mohou po cestě kochat krásnou přírodou, užívat si měkkou půdu pod nohama a využívat zázemí a komfortu odpovídající profesionálním...

Běh Jana Kocourka

3. října 2018 v 08:36

V okolí Švehlovy sokolovny se za podpory patnácté městské části koná 7. října Běh Jana Kocourka. Děti startují v 10 hodin, dospělí poběží od 11 hodin.

Pro milovníky výkonů: Mistrovství ČR v aerobiku láká na skvělou podívanou

1. října 2018 v 19:24

Čeští závodníci ve sportovním aerobiku patří právem mezi světovou elitu a umisťují se na předních příčkách stupňů vítězů. Právě nyní se už pečlivě chystají na blížící se mistrovství světa. Ještě předtím – 5. až 7 října 2018 – se ovšem předvedou se svými vypilovanými sestavami v pražské sportovní...

Na Cyklistický závod zve Aktivní Desítka

1. října 2018 ve 14:39

V areálu velodromu TJ Kovo Praha bude zítra od 14 hodin probíhat cyklistický závod pro děti i dospělé. Děti mohou závodit na dětských kolech nebo odrážedlech, dospělí závodníci na horských i jiných kolech vhodných do terénu.

Praha 11 zažije přehlídku nejlepších světových týmů malého fotbalu

1. října 2018 v 11:47

Svátek malého fotbalu se blíží do Prahy. Historicky první mistrovství světa hráčů do 21 let proběhne ve sportovní hale Jedenáctka VS v Praze 11 od 4. do 7. října.

Další články
Nahoru