dnes
Čtvrtek - jasno
27°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
27°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
18°C
Praha přivítá evropský šampionát juniorských týmů. Češi chtějí medaile!
Pražský sportKomerční sdělení
Viktor Byrtus je hlavní oporou týmu do 17 let. Foto: Irena Vanišová

Praha přivítá evropský šampionát juniorských týmů. Češi chtějí medaile!

Od čtvrtka 11. května do neděle se v Praze uskuteční juniorské Mistrovství Evropy smíšených týmů do 15 a 17 let. Celkem se turnaje účastní hráči z 24 zemí, hlavní favorité jsou squashisté z Anglie. Hrát se bude ve sportovním centru Hector a v hotelu Step. Čeští hráči jsou druzí nasazení a jejich cílem je vybojovat medaile.

Kvůli turnaji přiletí do Prahy více než 250 účastníků. V pátek a ve čtvrtek se odehrají základní skupiny, které budou většinou po čtyřech týmech. O víkendu je na programu play-off a zápasy o umístění. Hraje se systémem dva chlapci a jedna dívka. Turnaj vyvrcholí v neděli odpoledne. „Rád bych, aby mladší čeští squashisté navázali na aktuální úspěchy svých dospělých kolegů,“ vyhlásil Tomáš Cvikl, předseda České asociace squashe.

Mužská seniorská reprezentace si koncem dubna připsala historický úspěch, když skončila na šestém místě na evropském šampionátu týmů ve Finsku. Na stejném turnaji vybojovaly české squashistky pátou příčku, což je druhý nejlepší výsledek. „Poslední dobou se Čechům daří, porážíme soupeře z první světové stovky. Nechceme být rozhodně pozadu,“ tvrdil Viktor Byrtus, který je hlavní oporou týmu do 17 let.

Právě Byrtus je největší nadějí domácího squashe. Na českém žebříčku mu patří deváté místo, je zvyklý porážet dospělé soupeře. Vybojoval už 3. místo na ME do 19 let, na posledním republikovém turnaji se dostal do čtvrtfinále. „Cítím se na kurtu opravdu skvěle,“ doplnil Byrtus, podle kterého je pro Česko největším soupeřem Anglie, Irsko a Skotsko. „Když zkombinujeme seniorské a juniorské výsledky, patříme v Evropě určitě mezi nejlepší čtyři týmy. Chceme to potvrdit a na domácí půdě získat medailový úspěch,“ dodal Byrtus.

Český tým do 15: Marek Panáček, Karim Farrag, Luboš Walter, Tereza Široká a Eliška Jičínská

Český tým do 17: Viktor Byrtus, Filip Strouhal, Matyáš Dufek, Michaela Čepová a Tereza Šlehoferová.

Trenéři: Jan Mutina Jan Břeň.


Do Klánovic za zážitky

20. dubna 2019 v 08:38

V neděli 12. května nebude v Klánovickém lese o dobrodružství nouze. Zážitkový závod dvojic zvaný Klánovický MiniAdventure, při němž se plní nejrůznější úkoly, nabízí skvělou zábavu i sportovní výkon. Závodí dospělé dvojice i kategorie rodičů s dětmi.

Praha 13 zve na Butovický rohlík 2019

17. dubna 2019 v 07:33

Praha 13 a Triatlon sportklub Praha zvou do Centrálního parku na tradiční cyklistický závod pro všechny věkové kategorie, který se koná u příležitosti Dne Země v sobotu 27. dubna v 8:30 na hrázi Stodůleckého rybníka v Centrálním parku.  

Na Řezáčově náměstí se odehraje jarní šachový turnaj

11. dubna 2019 ve 13:04

Na jaře roku 2016 umístila Praha 7 do veřejného prostoru dva šachové stolky. Jeden našel svůj domov na Řezáčově náměstí, druhý v parčíku v Tusarově ulici. Od té doby městská část pořádá pravidelné jarní šachové turnaje. Ten letošní se uskuteční ve středu 17. dubna od...

Praha 2: Mega Street Basketbal zdarma

11. dubna 2019 v 06:59

Dnes odstartuje v parku na Folimance série tréninků „Mega Street Basketbal“. Basketbalová série je určena pro děti od 8 do 18 let ze sociálně slabších rodin. Organizují ji USK Praha, Městská policie Praha 2 a nezisková organizace Klub Beztíže.

Běhej s námi míří do finále. V Únětickém pivovaru poteče pivo a bude se tančit

10. dubna 2019 v 09:25

Nový čtyřdílný seriál závodů Běhej s námi na západním okraji Prahy pílí do finiše. Poběží i Únětice, obec sousedící se Suchdolem! Už tento čtvrtek 11. dubna se zde chystá finále, start šestikilometrové trati je v 18 hodin na půdě zdejšího pivovaru. 

Sobota: Děkanský den v UK v Hostivaři a v Kampusu Hybernská

9. dubna 2019 ve 14:34

Zdarma si zacvičit, zasportovat, poměřit svoje dovednosti v rámci zápasů a turnajů v různých sportech anebo jen tak relaxovat při nezávodních sportovních aktivitách můžete v sobotu 13. dubna v areálu Sportovního centra UK v Hostivaři a v Kampusu Hybernská.

Běžecká škola Prahy 6 ve čtvrtek na Ladronce

8. dubna 2019 v 19:06

Běžecký trénink pod odborným vedením. Rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink (intervaly, kopce, nebo dlouhé úseky), protažení na závěr.

Nedělní Běžecká škola Prahy 6 ve Hvězdě zdarma

6. dubna 2019 v 07:20

Běžecký trénink pod odborným vedením. Rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink (intervaly, kopce, nebo dlouhé úseky), protažení na závěr.

V Praze odstartuje největší Noční běh pro Světlušku

3. dubna 2019 v 07:46

Pražské Výstaviště rozsvítí 11. dubna tisíce běžců na charitativním běhu pro Světlušku. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení kapely Pekař, s koupí vstupenky dostane prvních 3900 kupujících startovní balíček s běžeckou termofólií, sportovním vakem na záda, čelovkou a slevovým kupónem. Společně...

Pro ty, co neradi běhají sami, je Běžecká škola Prahy 6

2. dubna 2019 v 10:23

Běžecká škola Prahy 6 začíná svou třetí sezónu. Tréninky budou v úterý, čtvrtek a neděli od 18 hodin. Tréninky jsou pod odborným vedením. Rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink (intervaly, kopce, nebo dlouhé úseky), protažení na závěr.

Další články
Nahoru