Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha přistaví pavilon a zrekonstruuje budovu v Domově pro seniory Dobřichovice
Plánovaná podoba zařízení po rekonstrukci a přístavbě. Vizualizace: domovdobrichovice.cz

Praha přistaví pavilon a zrekonstruuje budovu v Domově pro seniory Dobřichovice

Pražští radní na svém pondělním jednání vzali na vědomí pokračující přípravy přístavby a rekonstrukce Domova pro seniory Dobřichovice včetně finančního zajištění této akce. Na nový pavilon a současně i rekonstruovaný stávající pavilon s celkovými 37 dvoulůžkovými pokoji a dalším vybavením hlavní město předpokládá, že vyčlení přibližně 216 milionů korun, dalších 60 milionů korun pokryje dotace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Hlavní město do konce roku 2024 zajistí vybudování přístavby a rekonstrukci Domova pro seniory Dobřichovice přibližně za 276 milionů korun. Spolufinancovat tento projekt bude také Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR v rámci programu Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb 2016 – 2024. Díky tomuto programu hlavní město získá dotaci ve výši 60 milionů korun a Rada hl. m. Prahy na svém jednání projednávala podmínky poskytnutí této dotace. 

„Naši předchůdci již v červnu 2021 požádali Ministerstvo práce a sociálních věcí o dotaci v celkové výši 60 milionů korun na přístavbu a rekonstrukci Domova pro seniory Dobřichovice. Rada města podpořila zajištění čerpání této dotace a posílá tak materiál na schválení zastupitelům Prahy. Jsem moc ráda, že se v našem dalším domově zvýší komfort seniorů a také se díky přístavbě navýší počet lůžek, po kterých je stále velká poptávka,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí Alexandra Udženija (ODS). 

V tomto domově seniorů vznikne nová budova pro zajištění sociálních služeb s kapacitou 36 lůžek (18 dvoulůžkových pokojů) a bude zrekonstruována stávající budova s kapacitou 38 lůžek (19 dvoulůžkových pokojů). Díky této investiční akci vzniknou v domově nové kapacity odpovídající aktuálním požadavkům a současně budou zkvalitněny i veškeré služby.

V rámci rekonstrukce bude realizováno také nové vnitřní vybavení, nová kuchyně, prádelna a v nové přístavbě vznikne mimo jiné víceúčelový společenský prostor (jídelna, relaxační a domácí zóna). 

Stavební práce začaly v červenci tohoto roku, v současnosti pokračují zemní a bourací práce.

 

 


Autor: Jan Puci

Kontaktní místo pro bydlení Prahy 9 pomáhá nejen seniorům

Dnes v 07:16

Na jaře roku otevřela Praha 9 na úřadě Kontaktní místo pro bydlení. Jeho cílem je nabídnout občanům bezplatné poradenství v oblasti prevence ztráty bydlení a pomoci jim také při řešení souvisejících problémů.

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Další články
Nahoru