Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha přistaví pavilon a zrekonstruuje budovu v Domově pro seniory Dobřichovice
Plánovaná podoba zařízení po rekonstrukci a přístavbě. Vizualizace: domovdobrichovice.cz

Praha přistaví pavilon a zrekonstruuje budovu v Domově pro seniory Dobřichovice

Pražští radní na svém pondělním jednání vzali na vědomí pokračující přípravy přístavby a rekonstrukce Domova pro seniory Dobřichovice včetně finančního zajištění této akce. Na nový pavilon a současně i rekonstruovaný stávající pavilon s celkovými 37 dvoulůžkovými pokoji a dalším vybavením hlavní město předpokládá, že vyčlení přibližně 216 milionů korun, dalších 60 milionů korun pokryje dotace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Hlavní město do konce roku 2024 zajistí vybudování přístavby a rekonstrukci Domova pro seniory Dobřichovice přibližně za 276 milionů korun. Spolufinancovat tento projekt bude také Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR v rámci programu Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb 2016 – 2024. Díky tomuto programu hlavní město získá dotaci ve výši 60 milionů korun a Rada hl. m. Prahy na svém jednání projednávala podmínky poskytnutí této dotace. 

„Naši předchůdci již v červnu 2021 požádali Ministerstvo práce a sociálních věcí o dotaci v celkové výši 60 milionů korun na přístavbu a rekonstrukci Domova pro seniory Dobřichovice. Rada města podpořila zajištění čerpání této dotace a posílá tak materiál na schválení zastupitelům Prahy. Jsem moc ráda, že se v našem dalším domově zvýší komfort seniorů a také se díky přístavbě navýší počet lůžek, po kterých je stále velká poptávka,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí Alexandra Udženija (ODS). 

V tomto domově seniorů vznikne nová budova pro zajištění sociálních služeb s kapacitou 36 lůžek (18 dvoulůžkových pokojů) a bude zrekonstruována stávající budova s kapacitou 38 lůžek (19 dvoulůžkových pokojů). Díky této investiční akci vzniknou v domově nové kapacity odpovídající aktuálním požadavkům a současně budou zkvalitněny i veškeré služby.

V rámci rekonstrukce bude realizováno také nové vnitřní vybavení, nová kuchyně, prádelna a v nové přístavbě vznikne mimo jiné víceúčelový společenský prostor (jídelna, relaxační a domácí zóna). 

Stavební práce začaly v červenci tohoto roku, v současnosti pokračují zemní a bourací práce.

 

 


Autor: Jan Puci

Praha 14: Pro Seniorskou obálku na Odbor sociálních věcí a zdravotnictví

Dnes ve 14:50

Tiskopis s vyplněnými zdravotními údaji, Seniorská obálka, umístí senioři na vnitřní stranu dveří do bytu nebo na ledničku. Pomáhá nejen seniorům v situacích ohrožení zdraví nebo života v jejich domácím prostředí.

Pro seniory Prahy 4: Mölkky

Dnes v 08:47

Ve čtvrtek 5. října se od 14 hodin uskuteční v parku Na Pankráci turnaj Mölkky pro seniory Prahy 4.

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Senioři Prahy 1 oslaví ve čtvrtek svátek

2. října 2023 ve 20:42

Ve čtvrtek 5. října proběhne v parku Kampa Svátek seniorů Prahy 1. Na celodenní akci je připraven nejen pro seniory bohatý program.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Další články
Nahoru