dnes
Neděle - jasno
31°C
zítra
Pondělí - zatazeno
30°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
29°C
Praha přispěje na projekty městských částí
Sofijské náměstí, pohled z jihu. V pozadí obchodní pasáž Sofie. Foto: P12

Praha přispěje na projekty městských částí

Pražský magistrát poskytne peníze městským částem na přístavbu polikliniky Pod Marjánkou v Praze 6, stavbu cyklostezek v Praze 14, opravu zázemí zahradníků v Riegrových sadech v Praze 2, úpravy Sofijského náměstí v Praze 12, přístavbu základní školy v Lipencích, opravu obecního dvora v Lysolajích nebo rekonstrukce bytů v Praze 10 a 3. O přidělení rozhodli zastupitelé, většinou jde o převod peněz schválených v loňském roce.

Praha 6 loni od města získala dotaci zhruba 43,7 milionu korun na rekonstrukci polikliniky Pod Marjánkou, která však zatím nezačala. Zastupitelé schválili převod do letošního roku a zároveň změnu účelu. Radnice Prahy 6 totiž rozhodla, že není možné polikliniku rekonstruovat za provozu. Nejprve proto plánuje přistavět k původní stavbě nový trakt, kam by se poliklinika přesunula.

Na to má jít z dotace 26,7 milionu korun, dalších 12 milionů pak má přispět na rekonstrukci léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Chittussiho ulici. Tři miliony jsou určeny na projektovou přípravu stavby nové LDN v Drnovské ulici. Na původní záměr rekonstrukce polikliniky mají jít jen dva miliony korun, určené na rekonstrukci přístupových můstků do budovy.

Zastupitelé schválili i další podpory pro projekty městských částí. Praha 3 dostane 5,6 milionu korun na opravu tří bytů, Praha 10 pak 5,2 milionu, které využije k rekonstrukci sedmi bytů. Zrekonstruované byty po dobu deseti let obsazovat magistrát.

Schválena byla i bezúročná půjčka 15,5 milionu korun Lysolajím na přestavbu obecního dvora za 24 milionů. Již dříve radnice na projekt získala dotaci tři miliony korun.

Zastupitelstvo potvrdilo i převod loni schválené dotace na úpravy základní školy v Lipencích zhruba pět milionů korun, za které radnice pořídí nový povrch školního dvora a atria, vytvoří venkovní učebnu a dokončí instalaci klimatizace.

Praha 14 nechala z loňska převést osm milionů korun na přípravu několika nových cyklotras. Radnice v Modřanech požádala o převod deseti milionů původně určených na nový park do projektu rekonstrukce Sofijského náměstí, který se prodražil.

Praha 2 získá asi čtyři miliony korun na opravu zázemí zahradníků v Riegrových sadech. Peníze byly původně určeny na rekonstrukci uličního stromořadí v Lužické ulici.


V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

Včera v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Odměna za práci v okrskových volebních komisích Prahy 5

7. srpna 2020 ve 22:53

Volby do Senátu Parlamentu ČR se konají 2. a 3. října 2020. Úřad městské části Praha 5 zajišťuje volby do Senátu za volební obvod č. 21.

Český USAR tým odletěl z Prahy do Bejrútu

5. srpna 2020 ve 23:29

Dnes po 16. hodině odstartovalo z pražského Letiště Václava Havla do Bejrútu letadlo s USAR týmem, který má 36 členů.

Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

5. srpna 2020 v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Další články
Nahoru