dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Praha přispěje na projekty městských částí
Sofijské náměstí, pohled z jihu. V pozadí obchodní pasáž Sofie. Foto: P12

Praha přispěje na projekty městských částí

Pražský magistrát poskytne peníze městským částem na přístavbu polikliniky Pod Marjánkou v Praze 6, stavbu cyklostezek v Praze 14, opravu zázemí zahradníků v Riegrových sadech v Praze 2, úpravy Sofijského náměstí v Praze 12, přístavbu základní školy v Lipencích, opravu obecního dvora v Lysolajích nebo rekonstrukce bytů v Praze 10 a 3. O přidělení rozhodli zastupitelé, většinou jde o převod peněz schválených v loňském roce.

Praha 6 loni od města získala dotaci zhruba 43,7 milionu korun na rekonstrukci polikliniky Pod Marjánkou, která však zatím nezačala. Zastupitelé schválili převod do letošního roku a zároveň změnu účelu. Radnice Prahy 6 totiž rozhodla, že není možné polikliniku rekonstruovat za provozu. Nejprve proto plánuje přistavět k původní stavbě nový trakt, kam by se poliklinika přesunula.

Na to má jít z dotace 26,7 milionu korun, dalších 12 milionů pak má přispět na rekonstrukci léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Chittussiho ulici. Tři miliony jsou určeny na projektovou přípravu stavby nové LDN v Drnovské ulici. Na původní záměr rekonstrukce polikliniky mají jít jen dva miliony korun, určené na rekonstrukci přístupových můstků do budovy.

Zastupitelé schválili i další podpory pro projekty městských částí. Praha 3 dostane 5,6 milionu korun na opravu tří bytů, Praha 10 pak 5,2 milionu, které využije k rekonstrukci sedmi bytů. Zrekonstruované byty po dobu deseti let obsazovat magistrát.

Schválena byla i bezúročná půjčka 15,5 milionu korun Lysolajím na přestavbu obecního dvora za 24 milionů. Již dříve radnice na projekt získala dotaci tři miliony korun.

Zastupitelstvo potvrdilo i převod loni schválené dotace na úpravy základní školy v Lipencích zhruba pět milionů korun, za které radnice pořídí nový povrch školního dvora a atria, vytvoří venkovní učebnu a dokončí instalaci klimatizace.

Praha 14 nechala z loňska převést osm milionů korun na přípravu několika nových cyklotras. Radnice v Modřanech požádala o převod deseti milionů původně určených na nový park do projektu rekonstrukce Sofijského náměstí, který se prodražil.

Praha 2 získá asi čtyři miliony korun na opravu zázemí zahradníků v Riegrových sadech. Peníze byly původně určeny na rekonstrukci uličního stromořadí v Lužické ulici.


Sbírka na obnovu požárem zničeného kostela

Dnes ve 13:40

Ve středu odpoledne zničil požár kostel svatého Michaela v zahradě Kinských, známý také jako chrám sv. archanděla Michaela. Chrám je majetkem hlavního města Prahy, ale několik desítek let ho má ve správě a v užívání pravoslavná církev. Pražští radní odsouhlasili vznik veřejné sbírky na obnovu...

Praha 13: Kdy na úřad

Dnes ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

Včera ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

28. října 2020 v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha podpoří přepravu seniorů a lidí se zdravotním znevýhodněním

28. října 2020 v 17:54

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků na specializovanou přepravu seniorů a Pražanů se zdravotním znevýhodněním, kterou poskytuje spolek HEWER. Necelý jeden milion korun poslouží k nákupu pohonných hmot, na platy řidičů nebo na zajištění zázemí...

Magistrát zajistil extra vakcíny proti chřipce

28. října 2020 v 17:49

Hlavní město zajistilo pět tisíc vakcín proti sezónní chřipce navíc, nyní je ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha distribuuje.

Další články
Nahoru