dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Praha připravuje tendr na svoz odpadu

Praha zahájila přípravu otevřeného tendru na svoz a likvidaci odpadu, jeho hodnota je 4,4 miliardy korun bez DPH. Informaci dnes město zveřejnilo ve věstníku veřejných zakázek, napsala ČTK. Praha tak učinila kvůli nepovedené akvizici Pražských služeb. Hlavní město má se zajištěním svozu odpadu dlouhodobé problémy. Původní desetiletá smlouva s Pražskými službami skončila na konci roku 2011.

Praha chtěla vybrat nového dodavatele, tendr ale kvůli pochybnostem zrušila. Od té doby několikrát po sobě smlouvu s Pražskými službami bez řádné soutěže prodloužila. Naposledy loni tak zadala zakázku na deset měsíců za více než miliardu korun. Smlouva končí v závěru října.

Praha chtěla jako většinový vlastník Pražských služeb firmu zcela ovládnout. Prostřednictvím vlastní společnosti by mohla v souladu se zákonem zajišťovat svoz odpadu sama. Obchod připravovaný několik let ale na konci srpna zkrachoval.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru