dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Praha připravuje manévry kvůli příjezdu chacharů z Ostravy
Policie se připravuje na příjezd fanoušků Baníku. Ilustrační foto: Lukáš Malý / Wikimedia Commons

Praha připravuje manévry kvůli příjezdu chacharů z Ostravy

Baníčku my jsme s tebou, neopustíme tě, nikdy tě nezradíme, bo my ti věříme! Hymnu fotbalového týmu Baník Ostrava dnes večer budou v Praze zpívat stovky fanoušků, kteří míří na zápas se Slavií. Na příjezdu chacharů, jak si fanoušci Ostravy říkají, se připravuje policie i dopravní podnik. Výjezdy ostravských fans do metropole totiž většinou doprovázejí problémy.

Dnes večer začne v Edenu patnáct minut po dvacáté hodině zápas 1. kola nového ročníku fotbalové Gambrinus ligy SK Slavia Praha a FC Baník Ostrava. Předpokládaná účast na tomto utkání je 8000 fanoušků, kdy by se mělo jednat o sedm tisíc domácích a tisícovku příznivců hostů.

„Jelikož se jedná z pohledu pražské policie o rizikové utkání, provedeme samozřejmě adekvátní bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku v ulicích desáté městské části Vršovice,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na bezpečnostním opatření se bude podle Hulana podílet několik stovek policistů antikonfliktního týmu, speciální pořádkové jednotky, pohotovostní motorizované jednotky, dopravní a kriminální policie. Přítomni také budou příslušníci jízdní policie a kynologové.

Do akce bude navíc nasazen policejní vrtulník k celkovému monitoringu oblasti Vršovic. „Nejen občany této městské části je na místě upozornit na to, že během opatření může dojít k dílčím omezením silničního provozu. Tato omezení se mohou, ale nemusí, dotknout především Vršovické ulice v oblasti mezi nádražím Vršovice a stadionem v Edenu,“ dodal Hulan.

Fanoušci se z nádraží Vršovice vydají na tradiční pěší pochod do Edenu. „I zde budou přítomni dispečeři dopravního podniku a v koordinaci s policií se budou snažit minimalizovat nejen případné škody, ale i narušení pravidelnosti provozu tramvají a autobusů. Obdobným způsobem se pak bude řešit i odchod fanoušků zpět na nádraží z pohledu pořádku, pravidelnosti provozu i možného střetu s domácími fanoušky,“ sdělil mluvčí dopravního podniku Petr Vorlíček.


Autor: Lukáš Plecháček

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru