dnes
Pátek - prehanky-dest
26°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
14°C
Praha připravuje inovaci systému podpory bezdomovců
Bezdomovec bivakující v ulici Platnéřská v centru Prahy. Foto: archiv

Praha připravuje inovaci systému podpory bezdomovců

Praha pracuje na inovaci celého systému podpory lidí bez domova. Připravuje také opatření prevence bezdomovectví a včasné pomoci.

„Zvyšujeme provázanost a kooperaci jednotlivých složek systému a prozkoumáváme nové služby a způsoby podpory pro lidi bez domova se zdravotním znevýhodněním, kteří potřebují více péče,“ vysvětlil ředitel magistrátního odboru zdravotnictví, sociální péče a prevence Tomáš Klinecký.

Radní pro sociální politiku a zdravotnictví také připravuje opatření prevence bezdomovectví a včasné pomoci. „Největší šance pomoci lidem dostat se z ulice je při poskytnutí pomoci v prvních dnech a týdnech poté, co se člověk na ulici dostane, na to se chceme zaměřit,“ uvedla radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě).

Ve spolupráci s městskou policií a poskytovateli sociálních služeb podle ní zlepšuje hlavní město opatření pro lidi bez domova. Na ulici jsou lidem nabízeny volné kapacity v noclehárnách a ubytovnách a terénní podporu dalších organizací.

Aktivní jsou takzvaná „zimní opatření“. Podle radní Johnové hlavní město navyšuje místa k přespání lidem bez domova, kterým je také nabízena materiální pomoc a funguje centrální dispečink Centra sociálních služeb Praha, který koordinuje volné kapacity nocleháren.

V nich může díky uvolnění podmínek přespat každý, kdo o pomoc projeví zájem. „Vážím si toho, že lidé bez domova noclehárny a ubytovny využívají. Chci také poděkovat všem pracovníkům zajišťujícím pomoc, protože jejich práce je nesmírně potřebná a náročná,“ sdělil Johnová.

Podle náměstka primátora a radního pro oblast bezpečnosti Petra Hlubučeka (Spojené síly pro Prahu / STAN) je městská policie je na zimu výborně připravena. „V zimních měsících se strážníci soustředí především na to, aby si mrazy nevybíraly svou daň na životech. Tímto opatřením tak můžeme zachránit život mnoha lidem,“ řekl.

 „Nedílnou součástí naší práce je proto prevence. Pomoci mohou jakékoli rady i kontakty, proto strážníci vysvětlují a informují lidi bez domova, na jaké sociální instituce se mohou obrátit,“ sdělil ředitel městské policie Eduard Šuster.


Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Včera v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

24. dubna 2019 v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

24. dubna 2019 v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Další články
Nahoru