dnes
Čtvrtek - zatazeno
7°C
zítra
Pátek - prehanky-snih
6°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Praha připravuje inovaci systému podpory bezdomovců
Bezdomovec bivakující v ulici Platnéřská v centru Prahy. Foto: archiv

Praha připravuje inovaci systému podpory bezdomovců

Praha pracuje na inovaci celého systému podpory lidí bez domova. Připravuje také opatření prevence bezdomovectví a včasné pomoci.

„Zvyšujeme provázanost a kooperaci jednotlivých složek systému a prozkoumáváme nové služby a způsoby podpory pro lidi bez domova se zdravotním znevýhodněním, kteří potřebují více péče,“ vysvětlil ředitel magistrátního odboru zdravotnictví, sociální péče a prevence Tomáš Klinecký.

Radní pro sociální politiku a zdravotnictví také připravuje opatření prevence bezdomovectví a včasné pomoci. „Největší šance pomoci lidem dostat se z ulice je při poskytnutí pomoci v prvních dnech a týdnech poté, co se člověk na ulici dostane, na to se chceme zaměřit,“ uvedla radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová (Praha Sobě).

Ve spolupráci s městskou policií a poskytovateli sociálních služeb podle ní zlepšuje hlavní město opatření pro lidi bez domova. Na ulici jsou lidem nabízeny volné kapacity v noclehárnách a ubytovnách a terénní podporu dalších organizací.

Aktivní jsou takzvaná „zimní opatření“. Podle radní Johnové hlavní město navyšuje místa k přespání lidem bez domova, kterým je také nabízena materiální pomoc a funguje centrální dispečink Centra sociálních služeb Praha, který koordinuje volné kapacity nocleháren.

V nich může díky uvolnění podmínek přespat každý, kdo o pomoc projeví zájem. „Vážím si toho, že lidé bez domova noclehárny a ubytovny využívají. Chci také poděkovat všem pracovníkům zajišťujícím pomoc, protože jejich práce je nesmírně potřebná a náročná,“ sdělil Johnová.

Podle náměstka primátora a radního pro oblast bezpečnosti Petra Hlubučeka (Spojené síly pro Prahu / STAN) je městská policie je na zimu výborně připravena. „V zimních měsících se strážníci soustředí především na to, aby si mrazy nevybíraly svou daň na životech. Tímto opatřením tak můžeme zachránit život mnoha lidem,“ řekl.

 „Nedílnou součástí naší práce je proto prevence. Pomoci mohou jakékoli rady i kontakty, proto strážníci vysvětlují a informují lidi bez domova, na jaké sociální instituce se mohou obrátit,“ sdělil ředitel městské policie Eduard Šuster.


Praha 15: Beseda o nové výstavbě

Dnes v 09:11

Praha 15 zve občany na besedu. Ve středu 11. března bude od 17 hodin na programu téma nové výstavby v městské části.

Praha 12: V budově v budově bývalého PRIORu se koná zasedání zastupitelů

Včera v 11:22

12. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 se bude konat 27. února od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany.

Strategický plán Prahy 12: Slovo dostane veřejnost

25. února 2020 v 10:50

Veřejné projednání Strategického plánu rozvoje Prahy 12 se koná v úterý 17. března od 17:30 hodin ve druhém patře budovy Prior na Sofijském náměstí.

Praha 15: Beseda v Hostivaři

25. února 2020 v 08:47

Praha 15 zve občany na besedu. Ve čtvrtek 26. března budou od 18 hodin na programu témata dopravy, školství, veřejného prostoru nebo prostředí pro život.

Další články
Nahoru