Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha připravila pro veřejnost krejčovské kurzy
Ilustrační foto: pexels.com

Praha připravila pro veřejnost krejčovské kurzy

Magistrát ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou (UMPRUM) v Praze přichystalo pro širokou veřejnost sérii krejčovských kurzů, na kterých se dvě dílenské mistrové podělí o tipy, jak vylepšit svůj šatník a naučit se nové techniky a postupy.

Krejčovské kurzy se budou konat v termínech 23. března, 13. dubna, 21. září, 19. října a 23. listopadu vždy od 10 do 15 hodin v hlavní budově UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1. Na kurz je potřeba si jen přinést jeden až dva kusy vlastního textilu k úpravě. Veškerý další potřebný materiál bude v dílně k dispozici.  

„Oděvní průmysl patří k významným znečišťovatelům životního prostředí. Dovednosti jako zkrátit či zabrat oblíbené šaty nebo kalhoty, nebo je přetvořit v něco nového a unikátního pomohou nejen planetě, ale taky vaší peněžence,“ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková (Piráti).  

„Jsme vždy rádi za každou příležitost, kdy můžeme v našich profesionálních dílnách přivítat zájemce o řemeslo z široké veřejnosti. Kurzem účastníky provedou naše dvě mistrové a k dispozici jim bude plně vybavený krejčovský ateliér s výhledem na Pražský hrad. Už se těšíme, jaké originální kousky vzniknou z původního textilu,“ dodala Halina Haškovcová, vedoucí dílen na UMPRUM.  

Kurzy pod hlavičkou Re-use na školách navazují na kurzy renovace nábytku, které se těšily velikému zájmu. Registrace se přijímají na adrese: kurzy@umprum.cz, cena kurzu je 900 korun. Více informací zde Kurzy úprav a upcyklingu textilu | Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (umprum.cz).

 


Autor: red

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

Dnes v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

Dnes v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

Ekofest 2024: Den Země v Malešicích

Dnes v 06:10

V Malešickém parku se v sobotu 20. dubna mezi 11 až 18 hodinou koná Den Země. 

Potravinová banka v Praze 2 bude následující dvě pondělí uzavřena

Dnes v 05:50

Z organizačních důvodů se 15. a 22. dubna na Novoměstské radnici nebude konat výdej Potravinové banky. Další výdej bude následující pondělí 29. dubna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

12. dubna 2024 v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Další články
Nahoru