dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Hazard: Praha připravila novou vyhlášku k loteriím
Praha je městem hazardu. Herny zde jsou na každém kroku. Ilustrační foto: archiv

Hazard: Praha připravila novou vyhlášku k loteriím

Městská rada odsouhlasila záměr vydat novou obecně závaznou vyhlášku, kterou se stanoví místa a čas, na kterých lze provozovat loterie a jiné podobné hry. Zároveň schválila pravidla pro výběr míst, na nichž bude umožněno nadále loterie a jiné hry provozovat.

Návrh obecně závazné vyhlášky je výstupem činnosti Komise pro oblast loterií a jiných podobných her, kterou na konci minulého roku zřídili pražští radní. Návrh byl tento týden odeslán do připomínkového řízení.

Byla tak započata oficiální část legislativního procesu, na jehož konci by měla vyhláška nahradit stávající právní úpravu.

Dle návrhu budou moci být loterie a jiné podobné hry provozovány pouze na místech určených obecně závaznou vyhláškou, přičemž tato vyhláška bude zároveň vymezovat i jejich maximální otvírací dobu.

Návrh také počítá se zákazem veřejné reklamy propagující hazardní hry na území hl. m. Prahy, jakož i se zpřísněním podmínek pro označení heren a kasin, jež by napříště neměli užívat různých blikajících poutačů či podobných reklam, jež značně ruší okolí.

Více cest pro městské části

Důležitou součásti návrhu jsou i odsouhlasená pravidla pro výběr míst, na nichž bude vyhláškou umožněn provoz. Tato pravidla stanovují městským částem přesné podmínky pro výběr takovýchto míst.

Nadále by se měly loterie a jiné podobné hry provozovat pouze v kasinech či hernách, nikoliv však již v restauračních zařízeních či jiných provozovnách se zvláštním provozním režimem.

Městské části přitom budou mít na výběr z více cest, jimiž se budou moci vydat. Buď umístění provozoven na svém území zcela zakážou, nebo umožní provoz pouze kasin, popřípadě kasin i heren.

Součástí pravidel pro výběr míst je i ustanovení, které zakazuje umístění provozoven v blízkosti škol, zařízení zdravotní a sociální péče či budov, ve kterých je vykonávána činnosti orgánů veřejné správy.

Pravidla vylučují možnost celkového nárůstu počtu míst, na nichž bude moci být do budoucna hazard provozován.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru