Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha přidělí 14 radnicím téměř 792 milionů korun na rozšíření míst ve školách
Ilustrační foto: archiv

Praha přidělí 14 radnicím téměř 792 milionů korun na rozšíření míst ve školách

Pražský magistrát přidělí 14 městským částem investiční dotaci na zvýšení počtu míst v mateřských a základních školách. Dohromady je to 791,6 milionu korun. Peníze jsou určeny na projekty, které jsou ve vysoké fázi přípravy nebo je radnice už realizují. Peníze vezme magistrát z rezervy kapitálových výdajů. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili radní. Přidělení peněz musí ještě schválit městští zastupitelé. Mateřské a základní školy zřizují radnice, zřizovatelem středních škol je magistrát.

Hlavní město má podle dokumentu na svém území rozvinutou a hustou školskou síť. „I přes relativně vysoký počet škol a školských zařízení, které jsou rozloženy na území města, nedostačují stávající školské služby v některých městských částech k pokrytí poptávky obyvatelstva města po těchto službách," píše se v materiálu.

Nejvyšší částku od města dostane Praha 5, kam poputuje 200 milionů korun na výstavbu nové základní školy V Cibulkách. V páté městské části tak přibude přes tři stovky nových míst. Celkové náklady projektu jsou přes půl miliardy.

Druhou nejvyšší částku dostanou Čakovice, 80 milionů korun na dostavbu kampusu základní školy. O pět milionů méně město přidělí Kolovratům.

Praha 3 dostane 60 milionů na dostavbu a nástavbu druhého stupně ZŠ na Jarově a po 50 milionech obdrží Slivenec a Dubeč. Naopak nejnižší částku obdrží Praha 14, a to 16,6 milionu korun na přestavbu komunitního centra Baštýřská na čtyři nové třídy základní školy.

„Všechny projekty jsme podpořili. Jednáme ještě o dalších, které když budou mít stavební povolení a všechny žádosti, tak je podpoříme v září, popřípadě v dalších měsících. Stejně tak jednáme o rozšíření několika středních škol," řekl radní Antonín Klecanda (STAN).


Autor: ČTK

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Dnes v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Dnes v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Dnes v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Dnes v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru