dnes
Úterý - zatazeno
18°C
zítra
Středa - polojasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
Praha přidá na platy strážníků skoro 50 milionů, musela to udělat kvůli navýšení tarifů
Strážníků je v Praze nedostatek. Ilustrační foto: archiv

Praha přidá na platy strážníků skoro 50 milionů, musela to udělat kvůli navýšení tarifů

Loňským nařízení vlády se od ledna 2019 zvýšily platové tarify zaměstnanců veřejného sektoru o pět procent. Pražští radní proto včera rozhodli o tom, že z rozpočtu metropole půjde na platy strážníků v metropoli ročně o 49,615 milionu korun více než doposud. Rozpočet Městské policie hl. m. Prahy na rok 2019 se tak navýší na celkových 1,64 miliardy korun.

Zvýšen byl i rizikový příplatek. „Navýšení limitu prostředků na platy dále zahrnuje i zvýšení zvláštního příplatku ve skupině II. prací podle míry zatěžujících vlivů pracovních podmínek, který je stanoven v rozmezí 750 až 2500 korun. Zaměstnavatel tedy přistoupil k navýšení příplatku ze stávajících 500 na 750 korun, což je dolní hranice v rámci zákonem určeného rozpětí,“ píše se v důvodové zprávě k přijatému tisku.  

Průměrný měsíční mzda pražského strážníka činí 36 000 korun, po odsloužení minimálně deseti let se zvyšuje na skoro 40 000. I když se Městská policie v Praze snaží motivovat případné zájemce o vstup do svých řad nabídkou různých benefitů, dlouhodobě je nuúspěšná v snaze dostat se na ideální stav. Do něj nyní chybí přes 300 zaměstnanců.

Motivovat uchazeče se snaží i jednotlivé městské části. „Pro mimopražské uchazeče o práci u městské policie v Praze poskytujeme k dispozici několik bytů ročně. Každý rok také z rozpočtu městské části za zhruba 100 000 korun přispíváme na nákup potřebného vybavení, jednou to třeba byly příruční kamery. Podporujeme zvyšování počtu strážníků, jak můžeme, přesto se lidé k městské policii nehrnou. Konkurence na pracovním trhu je v současnosti obrovská,“ uvedl starosta Prahy 11 Petr Jirava (za ANO).


Praha 2 letos nezvýší nájemné o výši inflace

Dnes v 07:45

Rada městské části na svém jednání v pondělí 25. května rozhodla, že se nájemné v obecních bytech letos zvyšovat nebude. Rozhodnutím Rada revokovala své usnesení z února letošního roku o zvýšení nájemného u smluv o nájmu bytových prostor o míru inflace pro období od 1. července 2020. Vedení...

Praha vyhlašuje druhé kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání

Dnes v 07:30

Rada hl. m. Prahy vyhlašuje druhé grantové kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2020. To je zaměřené na prevenci sociálního vyloučení ve školách zřízených hlavním městem Prahou.

Praha přijímá žádosti o slevu na nájemném

Včera v 11:28

Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“ v programu Covid – Nájemné. 

Daň z nemovitosti zůstává v Praze 2 stejná

Včera v 10:42

Ke konci tohoto měsíce je splatná roční daň z nemovitosti. Pro mnohé Pražany jde o další finanční zásah do už tak zatíženého rodinného rozpočtu. Obyvatelé dvojky, kteří vlastní dům nebo byt, jako jedni z mála za ni zaplatí stejně jako v předešlých letech. Vloni o tom rozhodli radní...

V bytě na Jarově zemřel kojenec

24. května 2020 v 16:38

Kriminalisté prošetřují tragický případ, ke kterému došlo dnes v ranních hodinách v Praze 3. V bytů domu v ulici Pod Lipami na Jarově zemřel kojenec.

Další články
Nahoru