dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Praha představuje na veletrhu unikátní projekt pro handicapované
Veletrh NON-HANDICAP probíhá do pátku 25. října. Ilustrační foto: archiv

Praha představuje na veletrhu unikátní projekt pro handicapované

Unikátní projekt zaměřený na podporu osob s handicapem orientovaný na zvýšení jejich uplatnění na pracovním trhu představuje na 17. mezinárodním zdravotnickém veletrhu NON-HANDICAP, který probíhá do zítřka na pražském Výstavišti, Centrum sociálních služeb Praha ve spolupráci s hlavním městem.

Projekt Vzdělávání a mobilita v Praze slučuje přepravu, kariérní poradenství či profesní diagnostiku, nabídku vzdělávacích či rekvalifikačních kurzů a zaměstnávání handicapovaných.

„Cílem je pomoci lidem s handicapem zlepšit své postavení na trhu práce. Klientům je zajištěno veškeré zázemí, jako bezplatné kariérní poradenství či přeprava do zaměstnání, chráněných dílen a míst pro vzdělávání. Navíc mohou získat pracovní uplatnění už v rámci projektu,“ popisoval výjimečnosti projektu ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

S projektem Vzdělávání a mobilita v Praze se budou moci návštěvníci veletrhu nejen seznámit, ale v případě zájmu se do něho také zapojit.

„Podmínkou zapojení klienta je trvalé bydliště v Praze nebo minimálně půlroční pobyt v hlavním městě. Projekt je určen klientům od 18 do 65 let, avšak nesmí mít status studenta. Dále musí být držitelem průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P, anebo uznán Českou správu sociálního zabezpečení za osobu invalidní v 1., 2. a 3. stupni,“ upřesnila manažerka projektu Dita Petrová.

O projekt je mezi handicapovanými velký zájem, o čemž svědčí i fakt, že od jeho spuštění bylo realizováno téměř 3000 přeprav. „Profesní diagnostikou a vzděláváním již prošlo okolo 150 klientů,“ dodala Petrová. Projekt Vzdělávání a mobilita v Praze je také unikátní tím, že zaměstnává zdravotně postižené, v současné době organizuje dopravu 6 handicapovaných dispečerů.

Přeprava probíhá speciálně upravenými vozy, je určena všem zdravotně postiženým Pražanům od 18 do 65 let, kteří mají trvalý pobyt na území hlavního města Prahy nebo se zde více jak půl roku zdržují. Tito klienti mohou přepravu upraveným minibusem využít výhradně do zaměstnání, chráněných dílen nebo do místa rekvalifikačních či vzdělávacích kurzů.

17. mezinárodní zdravotnický veletrh
23. – 25. 10. 2013

Místo konání:    Výstaviště Praha – Holešovice
Otevírací doba:    23.října – 10:00 – 17:00 hod.
24.října – 10:00 – 17:00 hod.
25.října – 10:00 – 15:00 hod.
Vstupné:    zdarma


Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

O čem děti nesní: Pro pomoc dětem zažívajícím domácí násilí

30. října 2017 v 11:02

Centrum Locika pořádá kampaň s názvem „O čem děti nesní.  Výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí a přispívat na dětství bez násilí je možné až do 5. ledna 2018. 

NF Veolia oslavil Mezinárodní den seniorů na workshopu

22. října 2017 v 07:22

Minulý týden uspořádal NF Veolia v pořadí již třetí workshop ke svému programu Stále s úsměvem – Aktivně po celý život. Sešli se na něm jeho aktivní účastníci z různých neziskových organizací, projektů, obcí apod., které získaly letos nadační dary na uskutečnění svých projektů ve prospěch...

Další články
Nahoru