dnes
Sobota - skorojasno
17°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
16°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
22°C
Praha potřebuje v čele pořádného chlapa, řekla ke kandidatuře Svobody na primátora Udženija z ODS
Kandidáti ODS do pražského zastupitelstva. Jedničkou je Bohuslav Svoboda, dvojkou Alexandra Udženija, trojkou Tomáš Portlík (zprava). Foto: JP

Praha potřebuje v čele pořádného chlapa, řekla ke kandidatuře Svobody na primátora Udženija z ODS

Když ODS minulý týden představila podobu kandidátní listiny pro říjnové volby do pražského zastupitelstva, ukázalo se, že již potřetí za sebou povede občanské demokraty do boje o magistrát poslanec Bohuslav Svoboda. „Praha nyní potřebuje v čele pořádného chlapa,“ okomentovala výběr strany 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, která bude kandidátovi na primátora „krýt záda“ z druhé pozice kandidátky.

„Jsme autentická pravicová strana. Pan Svoboda vzhledem k dosavadním zkušenostem dobře ví, co hlavní město potřebuje. Praha potřebuje pořádného chlapa! Chceme udělat ve volbách takový výsledek, aby se mohl stát primátorem,“ uvedla Alexandra Udženija. I když ostatní strany měly a mají výtky k ODS, tak se podle ní ukazuje, že občanští demokraté, když byli ve vedení Prahy, si počínala nejlépe.

Při příležitosti představení podoby kandidátní listiny a programu strany politička také představila své tři osobní priority, se kterými chce voliče oslovit.

„Pomoci lidem, kteří trpí alzheimerovou chorobou. Potřebují speciální péči, ale pro tu v Praze chybí domy se zvláštním určením. Zasazovala bych se o to, aby se domy stavěly, abychom lidem s touto chorobou zajistili důstojný život,“ uvedla.

„Také bych chtěla, abychom bojovali se šikanou u dětí. Druhů šikany je víc, častá je třeba  kyberšikana. Na každé střední škole, kterou zřizuje magistrát, by měl být psycholog na plný úvazek. Tento model funguje u nás na Praze 2 a osvědčil se,“ pokračovala Udženija, která je místostarostkou Prahy 2.

„Třetí mou prioritou by byla snaha pomoci živnostníkům a podnikatelům, aby pro ně bylo snazší získat zábor na předzahrádky. Chci, aby se jim pomohlo od byrokracie, aby zde byl jeden formulář pro podání žádosti a povolení se automaticky prodlužovalo,“ dodala.


V Praze 4 budou lidé volit v jednom obvodě 45 zastupitelů

14. června 2018 ve 13:06

Zastupitelstvo Prahy 4 bude mít v příštím volebním období v letech 2018 až 2022 stejně jako dosud 45 členů. Volit budou lidé v jednom volebním obvodu.

Nový starosta Prahy 3 Bellu prozradil priority vládnutí do říjnových voleb

12. června 2018 ve 23:42

Novým starostou Prahy 3 se dnes odpoledne stal Alexander Bellu z ODS. Ve funkci nahradil Vladislavu Hujovou, kterou zastupitelé třetí městské části odvolali. Bellu zveřejnil priority, na které by se chtěl ve funkci zaměřit. Na realizaci má s koaličními partnery čtyři měsíce, voliči půjdou vybírat...

Petice bojuje za snížení hluku z Pražského okruhu

11. června 2018 ve 13:30

Pirátská kandidátka na senátorku za Prahu 12 Eva Tylová iniciovala petici proti nadměrnému hluku z pražského dálničního okruhu, který je na hranici současného povoleného limitu. Dokument již podpořily první desítky lidí. Petice navazuje na nedávnou stížnost senátorů k Ústavnímu soudu ČR, ke...

Pro zájemce o politickou reklamu ke komunálním volbám spustila Praha webovou aplikaci

9. června 2018 v 10:49

Jednotlivé politické strany, hnutí, kandidáti či jejich zastupující organizace, které mají zájem prezentovat se před komunálními volbami 2018 na stožárech veřejného osvětlení, mají od dnešních 12.00 hodin možnost registrovat se v nové webové aplikaci...

Další články
Nahoru