dnes
Pátek - zatazeno
19°C
zítra
Sobota - jasno
15°C
pozítří
Neděle - zatazeno
12°C
Praha potřebuje v čele pořádného chlapa, řekla ke kandidatuře Svobody na primátora Udženija z ODS
Kandidáti ODS do pražského zastupitelstva. Jedničkou je Bohuslav Svoboda, dvojkou Alexandra Udženija, trojkou Tomáš Portlík (zprava). Foto: JP

Praha potřebuje v čele pořádného chlapa, řekla ke kandidatuře Svobody na primátora Udženija z ODS

Když ODS minulý týden představila podobu kandidátní listiny pro říjnové volby do pražského zastupitelstva, ukázalo se, že již potřetí za sebou povede občanské demokraty do boje o magistrát poslanec Bohuslav Svoboda. „Praha nyní potřebuje v čele pořádného chlapa,“ okomentovala výběr strany 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, která bude kandidátovi na primátora „krýt záda“ z druhé pozice kandidátky.

„Jsme autentická pravicová strana. Pan Svoboda vzhledem k dosavadním zkušenostem dobře ví, co hlavní město potřebuje. Praha potřebuje pořádného chlapa! Chceme udělat ve volbách takový výsledek, aby se mohl stát primátorem,“ uvedla Alexandra Udženija. I když ostatní strany měly a mají výtky k ODS, tak se podle ní ukazuje, že občanští demokraté, když byli ve vedení Prahy, si počínala nejlépe.

Při příležitosti představení podoby kandidátní listiny a programu strany politička také představila své tři osobní priority, se kterými chce voliče oslovit.

„Pomoci lidem, kteří trpí alzheimerovou chorobou. Potřebují speciální péči, ale pro tu v Praze chybí domy se zvláštním určením. Zasazovala bych se o to, aby se domy stavěly, abychom lidem s touto chorobou zajistili důstojný život,“ uvedla.

„Také bych chtěla, abychom bojovali se šikanou u dětí. Druhů šikany je víc, častá je třeba  kyberšikana. Na každé střední škole, kterou zřizuje magistrát, by měl být psycholog na plný úvazek. Tento model funguje u nás na Praze 2 a osvědčil se,“ pokračovala Udženija, která je místostarostkou Prahy 2.

„Třetí mou prioritou by byla snaha pomoci živnostníkům a podnikatelům, aby pro ně bylo snazší získat zábor na předzahrádky. Chci, aby se jim pomohlo od byrokracie, aby zde byl jeden formulář pro podání žádosti a povolení se automaticky prodlužovalo,“ dodala.


Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru