dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
28°C
Praha potřebuje v čele pořádného chlapa, řekla ke kandidatuře Svobody na primátora Udženija z ODS
Kandidáti ODS do pražského zastupitelstva. Jedničkou je Bohuslav Svoboda, dvojkou Alexandra Udženija, trojkou Tomáš Portlík (zprava). Foto: JP

Praha potřebuje v čele pořádného chlapa, řekla ke kandidatuře Svobody na primátora Udženija z ODS

Když ODS minulý týden představila podobu kandidátní listiny pro říjnové volby do pražského zastupitelstva, ukázalo se, že již potřetí za sebou povede občanské demokraty do boje o magistrát poslanec Bohuslav Svoboda. „Praha nyní potřebuje v čele pořádného chlapa,“ okomentovala výběr strany 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, která bude kandidátovi na primátora „krýt záda“ z druhé pozice kandidátky.

„Jsme autentická pravicová strana. Pan Svoboda vzhledem k dosavadním zkušenostem dobře ví, co hlavní město potřebuje. Praha potřebuje pořádného chlapa! Chceme udělat ve volbách takový výsledek, aby se mohl stát primátorem,“ uvedla Alexandra Udženija. I když ostatní strany měly a mají výtky k ODS, tak se podle ní ukazuje, že občanští demokraté, když byli ve vedení Prahy, si počínala nejlépe.

Při příležitosti představení podoby kandidátní listiny a programu strany politička také představila své tři osobní priority, se kterými chce voliče oslovit.

„Pomoci lidem, kteří trpí alzheimerovou chorobou. Potřebují speciální péči, ale pro tu v Praze chybí domy se zvláštním určením. Zasazovala bych se o to, aby se domy stavěly, abychom lidem s touto chorobou zajistili důstojný život,“ uvedla.

„Také bych chtěla, abychom bojovali se šikanou u dětí. Druhů šikany je víc, častá je třeba  kyberšikana. Na každé střední škole, kterou zřizuje magistrát, by měl být psycholog na plný úvazek. Tento model funguje u nás na Praze 2 a osvědčil se,“ pokračovala Udženija, která je místostarostkou Prahy 2.

„Třetí mou prioritou by byla snaha pomoci živnostníkům a podnikatelům, aby pro ně bylo snazší získat zábor na předzahrádky. Chci, aby se jim pomohlo od byrokracie, aby zde byl jeden formulář pro podání žádosti a povolení se automaticky prodlužovalo,“ dodala.


V Praze 6 bude na podzim kandidovat 11 subjektů

2. srpna 2018 ve 22:21

V úterý 31. července v 16 hodin vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin pro volby do Zastupitelstva městská části Praha 6. Na registrační úřad městské části bylo odevzdáno celkem jedenáct kandidátních listin. Je to o pět kandidátek méně než při minulých komunálních volbách v roce...

Kandidát ANO na primátora Stuchlík se zbavil podílu ve Fair Creditu

1. srpna 2018 v 00:10

Lídr kandidátky hnutí ANO v Praze Petr Stuchlík prodal podíl ve společnosti Fair Credit.

Další články
Nahoru