dnes
Neděle - jasno
22°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
23°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Praha potřebuje v čele pořádného chlapa, řekla ke kandidatuře Svobody na primátora Udženija z ODS
Kandidáti ODS do pražského zastupitelstva. Jedničkou je Bohuslav Svoboda, dvojkou Alexandra Udženija, trojkou Tomáš Portlík (zprava). Foto: JP

Praha potřebuje v čele pořádného chlapa, řekla ke kandidatuře Svobody na primátora Udženija z ODS

Když ODS minulý týden představila podobu kandidátní listiny pro říjnové volby do pražského zastupitelstva, ukázalo se, že již potřetí za sebou povede občanské demokraty do boje o magistrát poslanec Bohuslav Svoboda. „Praha nyní potřebuje v čele pořádného chlapa,“ okomentovala výběr strany 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija, která bude kandidátovi na primátora „krýt záda“ z druhé pozice kandidátky.

„Jsme autentická pravicová strana. Pan Svoboda vzhledem k dosavadním zkušenostem dobře ví, co hlavní město potřebuje. Praha potřebuje pořádného chlapa! Chceme udělat ve volbách takový výsledek, aby se mohl stát primátorem,“ uvedla Alexandra Udženija. I když ostatní strany měly a mají výtky k ODS, tak se podle ní ukazuje, že občanští demokraté, když byli ve vedení Prahy, si počínala nejlépe.

Při příležitosti představení podoby kandidátní listiny a programu strany politička také představila své tři osobní priority, se kterými chce voliče oslovit.

„Pomoci lidem, kteří trpí alzheimerovou chorobou. Potřebují speciální péči, ale pro tu v Praze chybí domy se zvláštním určením. Zasazovala bych se o to, aby se domy stavěly, abychom lidem s touto chorobou zajistili důstojný život,“ uvedla.

„Také bych chtěla, abychom bojovali se šikanou u dětí. Druhů šikany je víc, častá je třeba  kyberšikana. Na každé střední škole, kterou zřizuje magistrát, by měl být psycholog na plný úvazek. Tento model funguje u nás na Praze 2 a osvědčil se,“ pokračovala Udženija, která je místostarostkou Prahy 2.

„Třetí mou prioritou by byla snaha pomoci živnostníkům a podnikatelům, aby pro ně bylo snazší získat zábor na předzahrádky. Chci, aby se jim pomohlo od byrokracie, aby zde byl jeden formulář pro podání žádosti a povolení se automaticky prodlužovalo,“ dodala.


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru