Dnes Pátek - polojasno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Příspěvek si konkrétně rozdělí Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Bulovka, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Fakultní Thomayerova nemocnice.

„Důvodem dofinancování je skutečnost, že lékařská pohotovost vyžaduje personální a věcné zabezpečení v mimopracovní době a obzvlášť nyní, v čase pandemie. To klade zvýšené nároky zejména na mzdové prostředky, přitom v těchto případech je poskytovaná úhrada ze strany zdravotních pojišťoven nízká,” říká Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

Fakultní nemocnice v Motole by měla získat příspěvek 700 tisíc korun za provoz lékařské pohotovostní služby v oborech všeobecné praktické lékařství, praktické lékařství pro děti a dorost a zubní lékařství se zaměřením na dětskou stomatochirurgii. Fakultní nemocnice Bulovka a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady obdrží každá 1,275 milionu korun za provoz pohotovosti v oborech všeobecné praktické lékařství a praktické lékařství pro děti a dorost. A Fakultní Thomayerova nemocnice, která provozuje stanoviště lékařské pohotovosti v oborech všeobecné praktické lékařství, praktické lékařství pro děti a dorost a zubní lékařství, dostane příspěvek ve výši 750 tisíc korun.

Návrh bude schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy na prosincovém jednání.
Autor: TZ, red

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Dnes v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Včera v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

Včera v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru