Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Příspěvek si konkrétně rozdělí Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Bulovka, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Fakultní Thomayerova nemocnice.

„Důvodem dofinancování je skutečnost, že lékařská pohotovost vyžaduje personální a věcné zabezpečení v mimopracovní době a obzvlášť nyní, v čase pandemie. To klade zvýšené nároky zejména na mzdové prostředky, přitom v těchto případech je poskytovaná úhrada ze strany zdravotních pojišťoven nízká,” říká Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

Fakultní nemocnice v Motole by měla získat příspěvek 700 tisíc korun za provoz lékařské pohotovostní služby v oborech všeobecné praktické lékařství, praktické lékařství pro děti a dorost a zubní lékařství se zaměřením na dětskou stomatochirurgii. Fakultní nemocnice Bulovka a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady obdrží každá 1,275 milionu korun za provoz pohotovosti v oborech všeobecné praktické lékařství a praktické lékařství pro děti a dorost. A Fakultní Thomayerova nemocnice, která provozuje stanoviště lékařské pohotovosti v oborech všeobecné praktické lékařství, praktické lékařství pro děti a dorost a zubní lékařství, dostane příspěvek ve výši 750 tisíc korun.

Návrh bude schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy na prosincovém jednání.
Autor: TZ, red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Dnes ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru