Dnes Sobota - jasno 26°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 25°C
Sobota 13. 8. 2022
Svátek má Alena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Příspěvek si konkrétně rozdělí Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Bulovka, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Fakultní Thomayerova nemocnice.

„Důvodem dofinancování je skutečnost, že lékařská pohotovost vyžaduje personální a věcné zabezpečení v mimopracovní době a obzvlášť nyní, v čase pandemie. To klade zvýšené nároky zejména na mzdové prostředky, přitom v těchto případech je poskytovaná úhrada ze strany zdravotních pojišťoven nízká,” říká Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

Fakultní nemocnice v Motole by měla získat příspěvek 700 tisíc korun za provoz lékařské pohotovostní služby v oborech všeobecné praktické lékařství, praktické lékařství pro děti a dorost a zubní lékařství se zaměřením na dětskou stomatochirurgii. Fakultní nemocnice Bulovka a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady obdrží každá 1,275 milionu korun za provoz pohotovosti v oborech všeobecné praktické lékařství a praktické lékařství pro děti a dorost. A Fakultní Thomayerova nemocnice, která provozuje stanoviště lékařské pohotovosti v oborech všeobecné praktické lékařství, praktické lékařství pro děti a dorost a zubní lékařství, dostane příspěvek ve výši 750 tisíc korun.

Návrh bude schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy na prosincovém jednání.
Autor: TZ, red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru