Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - polojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha pošle 4,8 milionu korun na další úpravy Dětského centra Paprsek

Pražští radní dnes schválili poskytnutí finančních prostředků na letošní rok pro příspěvkovou organizaci hl. m. Prahy Dětské centrum Paprsek, a to ve výši 4,8 milionu korun. Finance poputují na rekonstrukci prvního nadzemního podlaží objektu střediska DAR, který se nachází v Praze 6. Zde tato organizace provozuje denní stacionář pro děti a mladé dospělé s vážnými vývojovými problémy, s mentálním a kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra.O rozhodnutích radních informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„Zlepšování kvality služeb v oblasti sociální péče je pro mě prioritou a jsem ráda, že se nám to s novým vedením města postupně daří. Schválená investice stavebních úprav Dětského centra Paprsek za téměř 5 milionů korun navazuje na původní investiční akci ve výši 40 milionů korun, díky které dojde k navýšení kapacity tolik potřebných odlehčovacích lůžek pro lidi s těžkým kombinovaným postižením a poruchou autistického spektra. Díky tomu, že se nám podařilo vysoutěžit levnějšího dodavatele, se náklady na tuto investici snížily o 5 milionů korun. Tato úspora nám umožňuje upravit i přízemní prostory budovy ve prospěch tolik potřebných klientů,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).

Příspěvková organizace hl. m. Prahy Dětské centrum Paprsek požádala hlavní město o částku 4,8 milionu korun na investiční akci nazvanou Rekonstrukce prvního nadzemního podlaží objektu 4 – středisko DAR, který se nachází v Alžírské ulici v Praze 6.

S tím, že by dosud nevyčerpané finanční prostředky z předchozí investiční akce, která se týká vybudování nástavby ve stejném objektu, byly vráceny do rozpočtu hlavního města a následně by byly použity právě jako zdroj krytí pro investiční příspěvek na současnou rekonstrukci prvního nadzemního podlaží objektu střediska DAR.

V současné době je ve středisku DAR dokončována nástavba pavilonu 4 s původním rozpočtem ve výši 40 milionů korun. Dětské centrum Paprsek však vysoutěžilo dodavatele stavby za cenu nižší, než se původně předpokládalo, tudíž se celkové náklady akce budou pohybovat na úrovni 35 milionů korun. 

Právě tato úspora nyní umožní provést i potřebnou rekonstrukci prvního nadzemního patra ve stejné budově, kde se nachází kuchyně, jídelna a další prostory denního stacionáře pro klienty.

Rekonstrukce bude spočívat především v obnově stropní části, ve výměně elektrických rozvodů, vodovodních a odpadních potrubí a úpravě dispozičního řešení, kterým bude možné navýšit celkovou kapacitu.

Rozpočet zahrnuje náklady na samotnou stavbu, dále na pořízení projektové dokumentace, na výběrové řízení na dodavatele stavby nebo například na vybavení vestavným nábytkem a finanční rezervu. Podle harmonogramu prací by měla být stavba dokončena ve třetím kvartálu letošního roku.

Ve středisku DAR, které patří pod Dětské centrum Paprsek, funguje denní stacionář pro děti od 2 let a také pro mladé dospělé do 26 let se speciálními potřebami, s mentálním a kombinovaným postižením a poruchou autistického spektra. Sociální služba je určena občanům hlavního města a v současnosti poskytuje komplexní péči 29 klientům.


Autor: Hla

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

Dnes v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

Dnes v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

Dnes v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Včera ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

26. září 2023 v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Další články
Nahoru