Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha pošle 4,8 milionu korun na další úpravy Dětského centra Paprsek

Pražští radní dnes schválili poskytnutí finančních prostředků na letošní rok pro příspěvkovou organizaci hl. m. Prahy Dětské centrum Paprsek, a to ve výši 4,8 milionu korun. Finance poputují na rekonstrukci prvního nadzemního podlaží objektu střediska DAR, který se nachází v Praze 6. Zde tato organizace provozuje denní stacionář pro děti a mladé dospělé s vážnými vývojovými problémy, s mentálním a kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra.O rozhodnutích radních informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

„Zlepšování kvality služeb v oblasti sociální péče je pro mě prioritou a jsem ráda, že se nám to s novým vedením města postupně daří. Schválená investice stavebních úprav Dětského centra Paprsek za téměř 5 milionů korun navazuje na původní investiční akci ve výši 40 milionů korun, díky které dojde k navýšení kapacity tolik potřebných odlehčovacích lůžek pro lidi s těžkým kombinovaným postižením a poruchou autistického spektra. Díky tomu, že se nám podařilo vysoutěžit levnějšího dodavatele, se náklady na tuto investici snížily o 5 milionů korun. Tato úspora nám umožňuje upravit i přízemní prostory budovy ve prospěch tolik potřebných klientů,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).

Příspěvková organizace hl. m. Prahy Dětské centrum Paprsek požádala hlavní město o částku 4,8 milionu korun na investiční akci nazvanou Rekonstrukce prvního nadzemního podlaží objektu 4 – středisko DAR, který se nachází v Alžírské ulici v Praze 6.

S tím, že by dosud nevyčerpané finanční prostředky z předchozí investiční akce, která se týká vybudování nástavby ve stejném objektu, byly vráceny do rozpočtu hlavního města a následně by byly použity právě jako zdroj krytí pro investiční příspěvek na současnou rekonstrukci prvního nadzemního podlaží objektu střediska DAR.

V současné době je ve středisku DAR dokončována nástavba pavilonu 4 s původním rozpočtem ve výši 40 milionů korun. Dětské centrum Paprsek však vysoutěžilo dodavatele stavby za cenu nižší, než se původně předpokládalo, tudíž se celkové náklady akce budou pohybovat na úrovni 35 milionů korun. 

Právě tato úspora nyní umožní provést i potřebnou rekonstrukci prvního nadzemního patra ve stejné budově, kde se nachází kuchyně, jídelna a další prostory denního stacionáře pro klienty.

Rekonstrukce bude spočívat především v obnově stropní části, ve výměně elektrických rozvodů, vodovodních a odpadních potrubí a úpravě dispozičního řešení, kterým bude možné navýšit celkovou kapacitu.

Rozpočet zahrnuje náklady na samotnou stavbu, dále na pořízení projektové dokumentace, na výběrové řízení na dodavatele stavby nebo například na vybavení vestavným nábytkem a finanční rezervu. Podle harmonogramu prací by měla být stavba dokončena ve třetím kvartálu letošního roku.

Ve středisku DAR, které patří pod Dětské centrum Paprsek, funguje denní stacionář pro děti od 2 let a také pro mladé dospělé do 26 let se speciálními potřebami, s mentálním a kombinovaným postižením a poruchou autistického spektra. Sociální služba je určena občanům hlavního města a v současnosti poskytuje komplexní péči 29 klientům.


Autor: Hla

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

Včera ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Vlak usmrtil ženu, nehoda zkomplikovala provoz příměstských i dálkových spojů

Včera v 09:36

V Roztokách u Prahy v pondělí po půl šesté ráno srazil vlak ženu, ta nehodu nepřežila. Provoz na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl přerušený do 8:20 hodin, informovaly České dráhy. Policisté se případem zabývají a zjišťují totožnost usmrcené ženy. Kvůli mimořádné události bylo zrušeno...

Vedení Prahy 1 jmenovalo ředitelky školek a školních jídelen

26. května 2024 v 08:00

Na 18. zasedání Rady městské části Praha 1 byly tento týden znovujmenovány dvě ředitelky mateřských škol a dvě ředitelky školních jídelen. Praha 1 o tom informovala na svém webu.

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

24. května 2024 ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

24. května 2024 v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Další články
Nahoru