dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražský sport

Praha poskytne téměř 8 milionů korun na pořádání sportovních akcí

Pražští radní podpořili návrh na přidělení finančních prostředků ve výši 7 900 000 korun na partnerství hl. m. Prahy při pořádání sportovních akcí konaných v roce 2014. Tyto peníze budou na základě žádostí jednotlivých organizací rozděleny mezi 17 sportovních akcí.

Mezi podpořené akce patří také dva zajímavé závody na kolech. „Cesta za snem“ je unikátní sportovní projekt na podporu aktivního života lidí s handicapem, v němž se utká 20 smíšených cyklistických týmů zdravých a postižených sportovců v závodu na trati napříč Českou a Slovenskou republikou.

„Druhou akcí je Evropský pohár v cyklistice handicapovaných Praha 2014 a Český pohár mládeže v silniční cyklistice 2014, který má také integrační charakter,“ dodal radní hl. m. Prahy Lukáš Manhart.

Praha dále vyčlenila finanční prostředky na již tradiční akce jako jsou například Klusácké dostihy ve Velké Chuchli, které zahrnují v průběhu celé sezóny 14 dostihových dnů s mezinárodní účastí. Partnerství hlavního města získal i známý zářijový závod podvečerní Prahou Grand Prix 2014. Ten se letos koná již podevatenácté a stal se součástí pražského sportovního kalendáře. Běhat se bude také na tradičním závodě Běchovice – Praha 2014, kterého se pravidelně účastní sportovci nejrůznějších odvětví i neregistrovaní běžci. Závod, který se letos koná již po 118., patří k nejstarším na světě.


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru