Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha poskytne školám deset milionů korun na stravování dětem ve finanční nouzi
Ilustrační foto: archiv

Praha poskytne školám deset milionů korun na stravování dětem ve finanční nouzi

Praha poskytne mateřským, základním a středním školám dohromady zhruba deset milionů korun na školní stravování dětem ze sociálně slabších rodin. Cílem je poskytnout zdravou a vyváženou stravu i dětem z rodin, které jsou ve finanční nouzi a omezit jejich sociální vyloučení. Vyplývá to z dokumentu, který tento týden schválili radní na svém jednání.

Projekt má podpořit děti a žáky z rodin, které jsou ve finanční nouzi. Jde například o rodiny s nízkou pracovní aktivitou, rodiny s jedním rodičem nebo rodiny s dluhy a exekucemi. Zajistí jim bezplatné školní stravování. 

„Účelem podpory je poskytnout těmto dětem vyváženou stravu, zvýšit tak jejich školní docházku, účast na předškolním vzdělávání a odpoledních zájmových aktivitách," píše se v dokumentu.

Cílem je díky pravidelným obědům rovněž předejít vyloučení dětí z kolektivu. Pomáhat se bude přímo ve školách nebo stravovacích zařízeních, příspěvek nebude vyplácen rodičům. 

Pro podporu rodin v nouzi využívají některé městské části také takzvaný balíček okamžité pomoci Pražanům, kdy radnice mohou část peněz využít pro podporu ve školství, právě například pro stravné zdarma.


Autor: ČTK

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru