Dnes Pondělí - polojasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha poskytne Potravinové bance dotaci 2,5 milionu korun
Ilustrační foto: archiv Khamoro o.p.s / Potravinová banka Praha

Praha poskytne Potravinové bance dotaci 2,5 milionu korun

Pražští radní odsouhlasili v pondělí poskytnutí finančních prostředků ve výši 2,5 milionu korun pro Potravinovou banku Praha a Středočeský kraj. Dotaci musí ještě schválit pražské zastupitelstvo, které se sejde tento týden ve čtvrtek. Finanční prostředky jsou určeny na realizaci projektu s názvem „Potravinová pomoc lidem v nouzi 2024“.

Potravinová banka ročně redistribuuje okolo 3 000 tun potravin, a to buď ve svých výdejních místech, nebo prostřednictvím 140 charitativních organizací, se kterými spolupracuje.

„Samozřejmě je ve spojení i se sociálními odbory, OSPOD a poskytovateli sociálních služeb. Díky jejich práci je potravinová pomoc opravdu distribuována cíleně a pomáhá těm, kteří ji nejvíce potřebují – seniorům, samoživitelům nebo lidem, kteří přišli o zaměstnání či střechu nad hlavou,“ řekla náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).

Potravinová banka provozuje aktivity jako je svoz potravin potenciálně určených k likvidaci z prodejen s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních a od výrobců, farmářů, škol, restaurací nebo hotelů.

Potraviny jsou dále distribuovány partnerskými neziskovými organizacemi z Prahy a putují k poskytovatelům sociálních služeb nebo jednotlivcům, kteří potraviny nejvíce potřebují.

V roce 2023 byla organizace podpořena dotací ve výši 2,5 milionu korun na pokrytí nákladů spojených s realizací aktivit.

 


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru