Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila Rada hl. m. Prahy.

Díky finanční podpoře hlavního města vznikne v Řepích dostupné bydlení především pro seniory společně se sociálními, zdravotními a dalšími navazujícími službami. Postaví se zde 67 ubytovacích jednotek pro seniory využívající pečovatelské služby a 38 jednotek dostupného bydlení. V objektu jsou navrženy také prostory pro rehabilitaci a administrativní a technické zázemí. Sociální služby bude v domě poskytovat Centrum sociálně zdravotních služeb, které je příspěvkovou organizací městské části Praha 17.

„Městská část Praha 17 čelí demografickému stárnutí, protože jako převážně sídlištní zóna vznikla v jednu chvíli. Proto se na nás Praha 17 obrátila s žádostí o finanční výpomoc, která umožní výstavbu domu s pečovatelskou službou. Doplněná síť sociálních služeb tak ulehčí místním s jejich péčí o seniory. I přes významnou zátěž pro rozpočet městské části jsme našli srozumitelný a dlouhodobě udržitelný způsob, jak tuto akci financovat,“ říká Zdeněk Kovářík, radní hl. m. Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.

Stavba domu si vyžádá celkem 323 232 300 korun, hlavní město Praha poskytne městské části Praha 17 návratnou finanční výpomoc ve výši 180 milionů Kč, městská část bude peníze splácet hlavnímu městu po dobu 20 let. Zbytek zafinancuje městská část z jiných zdrojů.

Veřejná zakázka na stavbu byla vypsána loni v červnu a následně byl vybrán zhotovitel, práce provede firma PSG Construction. Zhotovitel stavby si převzal staveniště 19. září. Práce mají trvat přibližně dva roky.Autor: Alo

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru