Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha poskytne Nemocnici Na Františku dotaci na lůžkové oddělení a urgentní příjem
Nemocnice na Františku. Foto: archiv

Praha poskytne Nemocnici Na Františku dotaci na lůžkové oddělení a urgentní příjem

Pražský magistrát poskytne Praze 1 celkem 20 milionů korun na provoz Nemocnice Na Františku. Peníze půjdou zejména na provoz urgentního příjmu, interního lůžkového oddělení a na péči o osoby intoxikované a sociálně slabé. Informoval o tom mluvčí města Vít Hofman. Poskytnutí dotace ještě musí schválit ve čtvrtek zastupitelé.

„Poskytnutí této dotace pro Nemocnici Na Františku je klíčovým krokem k zajištění lepší péče o občany v krizových situacích. Díky těmto penězům bude moci nemocnice například výrazně zlepšit provoz expektační místnosti, kam bývají umisťovány intoxikované osoby jakožto do bezpečného prostředí pro jejich léčbu,“ uvedla náměstkyně primátora Prahy s působností v oblasti sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).

„Tato podpora je nezbytná pro rychlé a efektivní zotavení intoxikovaných osob a snižuje riziko komplikací spojených s jejich stavem. Dotace podpoří i modernizaci vybavení a interiérů. Nemocnice bude schopna pokrýt náklady na specializovanou péči na interním lůžkovém oddělení, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Udržíme díky tomu i dostupnost urgentní péče,“ dodala.

Dotace se konkrétně poskytuje na péči o osoby bez přístřeší, sociálně slabé osoby a osoby intoxikované a na provoz interního lůžkového oddělení a také na provoz oddělení urgentního příjmu.

Nemocnice Na Františku plní v rámci metropolitního zdravotnictví funkci záchytného místa pro osoby bez přístřeší, sociálně slabé občany a osoby intoxikované, přičemž v mnoha případech je nutná i obměna vybavení a interiéru místností vyhrazených pro tyto pacienty.
 


Autor: red

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru