Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 15°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha poskytne Fondu podpory bydlení další peníze

Zastupitelé Prahy schválili poskytnutí finančních prostředků formou účelové neinvestiční dotace ve výši 700 000 korun, které poslouží na pokračování aktivit Fondu podpory bydlení Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové až do konce letošního září.

Poté již tyto služby bude pro hlavní město zajišťovat Sociální nadační fond hl. m. Prahy. Jedná se o systémový přínos k prevenci vzniku a řešení sociální a bytové tísně pro předem definované skupiny občanů hlavního města.

Pilotní projekt nazvaný Fond podpory bydlení realizuje Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy od dubna 2020. Cílem fondu je za předem daných podmínek poskytovat příspěvky žadatelům z nízkopříjmových domácností.

Hlavní město v roce 2020 projekt podpořilo individuální dotací 1,2 milionu Kč, o rok později přispělo částkou 800 000 Kč. Nyní byl schválen další příspěvek pro rok 2022, a to ve výši 700 000 Kč. Od konce letošního září pak tyto aktivity převezme Sociální nadační fond hl. m. Prahy.

Podpora slouží k překonání akutní krize spojené s rizikem ztráty bydlení. Pomoc tak minimalizuje vznik dalšího tlaku na sociální a další veřejné služby. Dotace pomáhají získat nebo udržet si bydlení zejména rodinám s nezletilými dětmi, seniorům, případně lidem se zdravotním postižením nebo duševním onemocněním.

V roce 2020 a 2021 fond podpořil 103 domácností. Dvě třetiny tvořily rodiny s dětmi, více než polovina z toho byly rodiny samoživitelek. Zbylou třetinu tvořily bezdětné domácnosti, většinou domácnosti jednotlivců. Fond podpory bydlení pomáhá s úhradou nákladů spojených se splacením dluhu na nájemném, zálohách na služby či příspěvku na zaplacení nedoplatků na služby. Finance v některých případech mohou sloužit i pro získání bydlení například při odchodu z azylového domu nebo ubytovny.
Autor: Alo

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru