Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha poskytne celníkům finanční dar na vybavení hlídek v terénu

Hlavní město poskytne Celnímu úřadu pro hlavní město Prahu finanční dar ve výši 425 tisíc korun. Poskytnutí finanční pomoci schválili v pondělí pražští radní. Celní úřad darované peníze využije na nákup vybavení pro své terénní pracovníky.

Praha obdarovala celní úřad na základě žádosti o poskytnutí finanční pomoci. „Pokud mají pražští celníci pořádně odvádět svoji práci, potřebují i náležité vybavení, včetně toho zdravotnického. Proto jsme na dnešním zasedání rady schválili finanční dar ve výši přes 400 tisíc korun. Věříme, že to je potřebná investice, která se vyplatí,“ uvedl primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Celníci finanční prostředky využijí k nákupu prostředků potřebných ke zlepšení vybavení hlídek pro službu v terénu, včetně prostředků první pomoci. Konkrétně si pořídí například nový zdravotnický batoh, defibrilátor, osobní kamery či kufry s nářadím. Kvalitnější vybavení jim usnadní práci v boji proti nelegálního hazardu a zefektivní administraci systému vymáhání pokut, které jsou následně přínosem do rozpočtu hl. m. Prahy.

Pracovníci Celního úřadu pro hlavní město Prahu taktéž obdrželi minulý týden v úterý 10. října čestné odznaky jako vyjádření poděkování za spolupráci. Na slavnostním předávání v prostorách Brožíkovy síně Staroměstské radnice byly obdarovány i spolupracující složky a další partneři. Ředitel pražského celního úřadu Josef Vachtl předal čestný odznak také řediteli Magistrátu hl. m. Prahy Martinu Kubelkovi za mimořádné zásluhy při plnění úkolů ve prospěch celního úřadu.
Autor: Alo

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru