Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha dá 22 milionů korun na svou propagaci, chce nalákat turisty
Historické centrum Prahy. Foto: archiv

Praha dá 22 milionů korun na svou propagaci, chce nalákat turisty

Rada Prahy dnes chválila poskytnutí 22 milionů korun na zajištění marketingových kampaní na podporu příjezdového cestovního ruchu. Za tyto finance zajistí organizace Prague City Tourism různé kampaně a další navazující propagaci, která si klade za cíl přilákat do metropole turisty nejen ze zahraničí, ale i různých částí České republiky. Dva miliony korun jsou určeny přímo na připomenutí 100. výročí úmrtí Franze Kafky a výročí 200 let od narození Bedřicha Smetany.

Hlavní město i nadále pokračuje v podpoře cestovního ruchu. Pražští radní na pondělním zasedání schválili 22 milionů korun pro Prague City Tourism na marketingové kampaně a propagaci výročí Franze Kafky a Roku české hudby.

„Praha za rok 2023 vybrala téměř 800 milionů korun na poplatcích za přenocování. Z této částky se memorandem s Asociací hotelů a restaurací zavázala investovat zpět do rozvoje cestovního ruchu v Praze až 130 milionů korun. Jsem moc rád, že jsme schválili část této investice ve výši 22 milionů korun na zajištění marketingových kampaní na podporu příjezdového cestovního ruchu. Jedná se o dlouhodobé a úspěšné kampaně, které mají smysl, jako například V Praze jako doma, Enjoy Respect Prague, Stay in Prague, Kafka a Rok české hudby a také na přípravu kampaní na rok 2025,“ řekl náměstek primátora Prahy pro oblast kultury Jiří Pospíšil.

Celkově budou finance sloužit na kampaně, které se úspěšně uskutečnily již v minulých letech, ale i kampaně, které reagují na aktuální dění v oblasti kulturního cestovního ruchu. Konkrétně se jedná například o kampaň „V Praze jako doma“, která je zaměřena na podporu domácího cestovního ruchu a jejím cílem je dlouhodobá podpora domácího cestovního ruchu a navýšení počtu domácích návštěvníků a turistů v Praze.

Dále budou finance sloužit na kampaň „Enjoy Respect Prague“, jež je zaměřena na edukaci přijíždějících turistů v souladu s kampaní Travel Enjoy Respect, nebo například kampaň „Prague“, která prezentuje novou image Prahy jako kultivované destinace. 

Zároveň budou vyčleněny dva miliony korun na marketingovou kampaň zacílenou na domácí i zahraniční návštěvníky u příležitosti připomenutí 100. výročí úmrtí Franze Kafky a na akci Rok české hudby 2024, jež bude propagovat výročí 200 let od narození Bedřicha Smetany.

Hlavní město mimo jiné pokračuje v podpoře kongresového a eventového turismu v metropoli. V plánu má Praha vypsat zakázku na podporu kongresového turismu v době od července 2024 do června 2027. Vítězná společnost zajistí služby související s podporou a rozvojem kongresového turismu v Praze, zejména zajištění kampaní kandidatur, získání nových zájemců o kongresy a další podobné akce v metropoli a také shromáždí data a jejich analýzy na podporu tohoto typu turismu v hlavním městě. 


Autor: red

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

Dnes ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru