dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
0°C
pozítří
Úterý - jasno
1°C
Pražská politika

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Dotace v celkové výši 490 tis. korun poputují organizacím SANANIM, z. Ú., Středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In, o.p.s., a PROGRESSIVE, o.p.s., na realizaci následujících projektů: 

Kontaktní centrum SANANIM 100 tis. korun
Terénní programy SANANIM 80 tis. korun
Terénní programy SANANIM pro práci se specifickými skupinami 80 tis. korun
Nízkoprahové středisko Drop In, o.p.s., 80 tis. korun
Terénní program sociálních asistentů – Streetwork Drop In, o.p.s., 70 tis. korun
STAGE 5 – kontaktní a poradenské centrum závislostí PROGRESSIVE, o.p.s., 80 tis. korun

Kontaktní centra svojí činností naplňují protidrogovou strategii hl. m. Prahy i státu. Nabízí odborné služby terciární prevence uživatelům návykových látek zejména prostřednictvím výdeje materiálu pro bezpečnější aplikaci drog, testováním na infekční choroby a poradenstvím. Všechny služby žádající o dotaci mají certifikát odborné způsobilosti služeb pro uživatele drog vydaný Radou vlády pro koordinaci protidrogové politiky.       


Nakoupený zdravotnický materiál bude sloužit k zajištění harm reduction služeb pro období od prosince 2017 do cca března 2018. Pod pojem harm reduction spadají veškeré aktivity a prostředky směřující k co největšímu možnému omezení zdravotních a sociálních rizik vyvstávajících v souvislosti se zneužíváním návykových látek.

„Realizace těchto služeb přispívá k ochraně veřejného zdraví, ochraně našich obyvatel. Terénní programy se zaměřují především na sběr použitého injekčního materiálu, poskytování zdravotnického materiálu, drobnou zdravotní péči a poradenství v oblasti sociálně právní. Vedle toho prosazuji navýšení mzdových prostředků pro adiktologické služby z rozpočtu hlavního města – chceme tím ocenit záslužnou a v mnohém rizikovou práci terénních pracovníků a dále je motivovat,“ řekl předkladatel návrhu radní Radek Lacko.Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru