dnes
Středa - oblacno
28°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
27°C
pozítří
Pátek - oblacno
27°C
Pražská politika

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Dotace v celkové výši 490 tis. korun poputují organizacím SANANIM, z. Ú., Středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In, o.p.s., a PROGRESSIVE, o.p.s., na realizaci následujících projektů: 

Kontaktní centrum SANANIM 100 tis. korun
Terénní programy SANANIM 80 tis. korun
Terénní programy SANANIM pro práci se specifickými skupinami 80 tis. korun
Nízkoprahové středisko Drop In, o.p.s., 80 tis. korun
Terénní program sociálních asistentů – Streetwork Drop In, o.p.s., 70 tis. korun
STAGE 5 – kontaktní a poradenské centrum závislostí PROGRESSIVE, o.p.s., 80 tis. korun

Kontaktní centra svojí činností naplňují protidrogovou strategii hl. m. Prahy i státu. Nabízí odborné služby terciární prevence uživatelům návykových látek zejména prostřednictvím výdeje materiálu pro bezpečnější aplikaci drog, testováním na infekční choroby a poradenstvím. Všechny služby žádající o dotaci mají certifikát odborné způsobilosti služeb pro uživatele drog vydaný Radou vlády pro koordinaci protidrogové politiky.       


Nakoupený zdravotnický materiál bude sloužit k zajištění harm reduction služeb pro období od prosince 2017 do cca března 2018. Pod pojem harm reduction spadají veškeré aktivity a prostředky směřující k co největšímu možnému omezení zdravotních a sociálních rizik vyvstávajících v souvislosti se zneužíváním návykových látek.

„Realizace těchto služeb přispívá k ochraně veřejného zdraví, ochraně našich obyvatel. Terénní programy se zaměřují především na sběr použitého injekčního materiálu, poskytování zdravotnického materiálu, drobnou zdravotní péči a poradenství v oblasti sociálně právní. Vedle toho prosazuji navýšení mzdových prostředků pro adiktologické služby z rozpočtu hlavního města – chceme tím ocenit záslužnou a v mnohém rizikovou práci terénních pracovníků a dále je motivovat,“ řekl předkladatel návrhu radní Radek Lacko.Slovák Polák podle soudu ubil dvě ženy, do vězení jde na 21 let

12. července 2018 v 18:18

Za vraždu a těžké ublížení na zdraví s následkem smrti má jít Ľubomír Polák do vězení na 21 let. V úterý tak rozhodl pražský městský soud, verdikt zatím není pravomocný. ČTK to řekla mluvčí soudu Markéta Puci.

Hospodaření Prahy 6 skončilo minulý rok v přebytku 68 milionů korun

20. června 2018 ve 23:06

Hospodaření radnice Prahy 6 skončilo loni v přebytku 67,9 milionu korun. Příjmy byly 1,08 miliardy a výdaje 1,01 miliardy korun. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru