dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
6°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Pražská politika

Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Dotace v celkové výši 490 tis. korun poputují organizacím SANANIM, z. Ú., Středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In, o.p.s., a PROGRESSIVE, o.p.s., na realizaci následujících projektů: 

Kontaktní centrum SANANIM 100 tis. korun
Terénní programy SANANIM 80 tis. korun
Terénní programy SANANIM pro práci se specifickými skupinami 80 tis. korun
Nízkoprahové středisko Drop In, o.p.s., 80 tis. korun
Terénní program sociálních asistentů – Streetwork Drop In, o.p.s., 70 tis. korun
STAGE 5 – kontaktní a poradenské centrum závislostí PROGRESSIVE, o.p.s., 80 tis. korun

Kontaktní centra svojí činností naplňují protidrogovou strategii hl. m. Prahy i státu. Nabízí odborné služby terciární prevence uživatelům návykových látek zejména prostřednictvím výdeje materiálu pro bezpečnější aplikaci drog, testováním na infekční choroby a poradenstvím. Všechny služby žádající o dotaci mají certifikát odborné způsobilosti služeb pro uživatele drog vydaný Radou vlády pro koordinaci protidrogové politiky.       


Nakoupený zdravotnický materiál bude sloužit k zajištění harm reduction služeb pro období od prosince 2017 do cca března 2018. Pod pojem harm reduction spadají veškeré aktivity a prostředky směřující k co největšímu možnému omezení zdravotních a sociálních rizik vyvstávajících v souvislosti se zneužíváním návykových látek.

„Realizace těchto služeb přispívá k ochraně veřejného zdraví, ochraně našich obyvatel. Terénní programy se zaměřují především na sběr použitého injekčního materiálu, poskytování zdravotnického materiálu, drobnou zdravotní péči a poradenství v oblasti sociálně právní. Vedle toho prosazuji navýšení mzdových prostředků pro adiktologické služby z rozpočtu hlavního města – chceme tím ocenit záslužnou a v mnohém rizikovou práci terénních pracovníků a dále je motivovat,“ řekl předkladatel návrhu radní Radek Lacko.Nejdéle působící pražský starosta Žďárský byl opět zvolen

Včera v 11:57

Pavel Ždárský (Kbely náš domov), který vede pražské Kbely už 21 let, byl včera opět zvolen starostou. Na ustavujícím zasedání o tom městské části dnes rozhodli v říjnu zvolení zastupitelé Prahy 19. Jeho uskupení získalo 11 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Starostou Uhříněvsi byl zvolen Vojtěch Zelenka

Včera v 11:54

Starostou pražské Uhříněvsi byl na včerejším prvním povolebním jednání zastupitelstva zvolen Vojtěch Zelenka ze STAN. Starostové a nezávislí se Svobodnými, kteří ve volbách kandidovali spolu, utvořili koalici s uskupením Praha 22 Naše město, které je složené z TOP 09, Pirátů a KDU-ČSL a...

Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na jednání pražského zastupitelstva bod týkající se dopravy. Neuspěl

Včera v 10:16

Opoziční zastupitel Petr Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na dnešní ustavující zastupitelstvo bod, který by řešil dopravní priority v hlavním městě. 

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

14. listopadu 2018 ve 12:47

Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru...

Další články
Nahoru