dnes
Neděle - jasno
22°C
zítra
Pondělí - jasno
23°C
pozítří
Úterý - jasno
25°C
Praha pořídila plicní ventilátory, poskytla je Nemocnici Na Františku
Nemocnice Na Františku. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha pořídila plicní ventilátory, poskytla je Nemocnici Na Františku

Hlavní město zakoupilo tři kusy plicních ventilátorů v celkové hodnotě přes jeden milion korun. Zapůjčilo je Nemocnici Na Františku, která přístroje využije při péči o pacienty ve vážném zdravotním stavu.

Nemocnice v Praze 1 letos na jaře v době nouzového stavu zareagovala na výzvu Ministerstva zdravotnictví a vytvořila infekční oddělení pro pacienty, kteří onemocněli koronavirem. Oddělení sloužilo především pro klienty z pražských domovů pro seniory.

„Velice si cením, že Nemocnice Na Františku bez váhání zřídila oddělení s lůžky pro pacienty s koronavirem, a proto jsme se za město rozhodli plicní ventilátory zapůjčit právě sem. Jsem si jistá, že se zde ventilátory v případě potřeby uplatní a dobře poslouží tem nejkřehčím pacientům,“ uvedla Milena Johnová, radní hlavního města Prahy pro sociální oblast a zdravotnictví.

Nemocnice Na Františku je podle ní v mnoha ohledech nepostradatelná. I díky své strategické poloze je důležitým partnerem pro pražskou záchranku, zapojuje se i do spolupráce s dalšími zdravotními službami zřizovanými městem nebo městskými částmi.

„Nemocnici Na Františku považujeme za klíčového partnera v rámci metropolitní zdravotní sítě, včetně boje s pandemií covid-19, a proto jsme nemocnici kromě osobních ochranných pomůcek a desinfekce poskytli tři kusy plicních ventilátorů k využití,“ sdělil Martin Ježek, ředitel odboru zdravotnictví Magistrátu hl. m. Prahy.

Specializované infekční oddělení, fungující po dobu nejkritičtějších dní pandemie, mělo svůj vlastní vstup a personál, aby byl zajištěn bezpečný chod celé nemocnice. Protože však na oddělení nebyli přiváženi žádní pacienti, bylo zrušeno. Nemocnice je ale schopna jej do 24 hodin opět aktivovat.

„Koncepce nemocnice deklaruje zintenzivnění spolupráce se Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy, proto také obnovujeme činnost anesteziologickoresuscitačního oddělení. A právě zde, při péči o pacienty ve vážném zdravotním stavu, plicní ventilátory využijeme,“ sdělil David Erhart, ředitel Nemocnice Na Františku.


Další články
Nahoru