Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 0°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha pořídí změnu územního plánu pro pozemky u stanice metra Letňany
Ilustrační foto: archiv

Praha pořídí změnu územního plánu pro pozemky u stanice metra Letňany

Praha pořídí změnu územního plánu nutnou pro vybudování nové čtvrti na pozemcích u metra Letňany. Rozhodli o tom dnes zastupitelé města. Na parcelách by ve spolupráci města a státu měly vzniknout budovy pro státní úředníky, byty a zvažuje se i nemocnice. Zástupci okolních městských částí požadují, aby město před výstavbou dokončilo dopravní infrastrukturu.

Magistrát kromě změny územního plánu plánuje pro celé území vytvořit urbanistickou studii. Podle primátorova náměstka pro územní rozvoj Petra Hlaváčka (TOP 09) počítá změna s byty, přiměřeným množstvím administrativních ploch a rezervou pro nemocnici o velikosti zhruba 1000 lůžek.

Do rozvojového území Letňany – Kbely patří i soukromé pozemky, novou čtvrť tam plánuje stavět skupina PPF na místě nynějšího sportovního letiště a transformace čeká i areál Avie Letňany.

Hlaváček dnes na základě požadavků starostů Prahy 9, Kbel, Letňan a Čakovic do schváleného usnesení zapracoval připomínku, že je nutné dopracovat dopravní infrastrukturu pro obsluhu nové čtvrti, zejména oba městské okruhy a vysočanskou radiálu.

„Projekt samozřejmě znamená určité zatížení toho území a vyvolává potřebu významných investic do dopravní infrastruktury nejenom města, ale i státu. Obavy městských částí vnímám a uděláme všechno proto, abychom v té věci neselhali," řekl náměstek.

Ohledně plánu státu postavit na pozemcích areál pro úředníky se dříve přeli premiér Andrej Babiš (ANO) s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti). Premiér v minulosti vyzval vedení magistrátu, aby svoje pozemky v Letňanech převedlo na stát.

Město se tomu bránilo, Hřib odmítl myšlenku „úřednického ghetta" a převedení pozemků na stát podmínil řadou podmínek, například finančním příspěvkem na dokončení městského okruhu.

Následovala dosud trvající jednání, jejichž součástí jsou směny budov a pozemků mezi městem a státem a příslib státu přispět městu 60 miliard na dostavbu městského okruhu.

V polovině letošního roku přibyla i možnost, že by dostavbu mohl kompletně převzít stát, rozhodnuto však zatím nebylo.


Autor: ČTK

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Další články
Nahoru