Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha pořídí nové vozy pro záchranku, 127 milionů korun dostane od ministerstva
Současné vozy už dosluhují, toto je snímek z předání v roce 2016. Zdroj: Zdravotnická služba hl. m. Prahy

Praha pořídí nové vozy pro záchranku, 127 milionů korun dostane od ministerstva

Praha nakoupí nové vozy pro svou zdravotnickou záchrannou službu (ZZS) za 127 milionů korun, peníze půjdou z ministerstva pro místní rozvoj. Důvodem modernizace vozového parku je to, že aktuální auta pražské záchranky jsou v nepřetržitém provozu a je třeba jejich náhrada. Schválili to v pondělí pražští radní, o jejich rozhodnutí informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Současně vozy pražské záchranky byly vyrobeny v letech 2009 až 2013.

„Naše pražská záchranka je nejen nejstarší záchrannou službou v celé Evropě, ale hlavně jednou z nejlepších. Počet jejich výjezdů neustále roste a naši podporu si zaslouží oni i Pražané. Z mého pohledu jsou to opravdu andělé strážní, jejichž důležitost si většina lidí často uvědomí až tehdy, kdy je potřebuje,“ uvedla náměstkyně primátora Prahy pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS).  

„Jsem rád, že se nám podařilo získat prostředky na tuto investiční akci pro Zdravotnickou záchrannou službu hl. m. Prahy. U nové vozy tak budou kvalitní, spolehlivé a vždy připraveny k zásahu,“ uvedl radní pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání Zdeněk Kovářík (ODS).

Podle schváleného plánu a Koncepce rozvoje ZZS HMP z roku 2018, kterou potvrdilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy, bylo již v letech 2019 a 2020 plánováno zakoupení 15 nových vozidel ročně. 

„Realizace této veřejné zakázky však byla posunuta kvůli komplikované situaci při krizi covid-19. Nakonec byl dodavatel vybrán v roce 2022 a objednávka 30 vozidel byla realizována,“ popsal mluvčí magistrátu Vít Hofman.  

Pražská zdravotnická záchranná služba má 23 základen. Loni pražští záchranáři podle vlastních statistik vyjeli ke 135 000 událostem.


Autor: Jan Puci

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru