dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražská politika

Praha pomůže Olivově léčebně, která pečuje o nemocné děti

Pražští zastupitelé vzali na vědomí požadavky uvedené v petici Za zachování Olivovy léčebny, o. p. s. Petenti žádají zachování funkce léčebny v duchu odkazu manželů Olivových, tedy pokračování péče pro nemocné a sociálně handicapované děti.

„Dále žádáme o úpravu smluvních vztahů mezi Olivovou dětskou léčebnou a Magistrátem hlavního města Prahy, a to tak, aby Olivova dětská léčebna byla přímým nájemcem magistrátu,“ uvádějí petenti. Olivova nadace v posledních několika letech neplnila vůči léčebně funkci nadace a nezajišťovala pro ni finanční prostředky.

„Olivova nadace nejednala ve prospěch léčebny, sponzorské dary léčebna neviděla, nemohla žádat o dotace ani granty,“ uvedla bývalá ředitelka léčebny Zdeňka Provazníková, která je v petičním výboru.

Radní Martin Dlouhý (TOP 09) uvedl, že město jedná s nadací, léčebnou i městem Říčany, kde se léčebna nachází. Podle dohodnutého plánu by měla nájemní smlouva prostor léčebny přejít z nadace na léčebnu. „Bude podepsána nová smlouva, kterou vypracuje odbor správy majetku,“ řekl Dlouhý.

Město pomůže finančně řešit aktuální situaci, aby bylo na energie, plyn a na zaplacení faktur. Praha i Říčany by měly léčebně poskytnout každý po 500 tisících korunách, o čemž si můžete více PŘEČÍST ZDE.


Další články
Nahoru