Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koronavirus

Praha pokračuje v očkování lidí bez přístřeší

Ve snaze zajistit co nejvyšší proočkovanost Pražanů organizuje hlavní město od poloviny července očkování lidí bez přístřeší. Díky dohodě s Ministerstvem zdravotnictví očkuje Praha i cizince bez domova, kteří žijí na území hlavního města. Během osmi očkovacích akcí se podařilo podat vakcínu, která chrání před onemocněním či těžkým průběhem nemoci covid-19, téměř třem stovkám lidí bez přístřeší.

Na začátku týdne se konala v pořadí již osmá očkovací akce v rámci 6. ročníku Pikniku pro lidi bez domova. Při ní se nechalo naočkovat 68 lidí.

Celkem se v osmi očkovacích akcích v různých pražských lokalitách, například pod Libeňským mostem, na Hlavním nádraží nebo U Bulhara, podařilo naočkovat téměř 300 lidí bez přístřeší.

Očkuje se vždy jednodávkovou vakcínou Janssen. Nejbližší termín očkování pro lidi bez přístřeší je 17. září v pražských squatech a pak 7. října v ordinaci Naděje U Bulhara, další budou dle potřeby následovat. Vedle toho se další lidé nechali očkovat v očkovacích centrech a díky mobilním týmům přímo v sociálních službách, které využívají.

Očkovací akce v terénu se uskutečňují ve spolupráci s poskytovateli sociálních služeb, jako jsou Naděje, Armáda spásy, Centrum sociálních služeb Praha, Sananim, Drop In, Český Červený kříž, a dvěma praktickými lékaři, kteří se přihlásili. Metropolitní zdravotnický servis, městská příspěvková organizace hlavního města všechny akce koordinuje a pomáhá se zajištěním termínů i materiálu.


Autor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru