dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Pražská politika

Praha podporuje odborné a technické vzdělávání z evropských i vlastních zdrojů

Populární projekt ‚Řemeslo žije!‘, financovaný z operačního programu Praha – Adaptabilita, bude pokračovat třetí etapou, a to do konce tohoto roku. 

Hlavní město navíc už v minulých měsících spustilo projekt podpory technického vybavení škol, financovaný z městského rozpočtu.

Třetí etapa projektu ‚Řemeslo žije!‘, který bude po schválení realizován na přibližně pětadvaceti školách do konce roku ve spolupráci s Hospodářskou komorou hlavního města Prahy, má za cíl navázat na předchozí úspěšně realizované stejnojmenné projekty a vyplnit období před faktickým startem projektů v rámci nového operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

V celkem 401 kurzových dnech budou podpořeni pedagogičtí pracovníci základních a středních škol a jejich žáci.

V rámci projektu s rozpočtem o objemu bezmála sedmi miliónů korun bude realizována celá řada aktivit, a to například provoz pěti cvičných výrobních linek, odborné soutěže, workshopy, exkurze či stínování nejnadanějších žáků u fachmanů z oboru.

Do sedmého září mohly navíc pražské školy předkládat žádosti o přidělení prostředků na pořízení technického vybavení v rámci projektu podpory odborného vzdělávání na území hlavního města Prahy.

Na tuto aktivitu Praha z rozpočtu vyhradila minimálně čtyři milióny korun. Přidělený finanční příspěvek lze využít pro inovaci či obnovu technického vybavení.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru