Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha podporuje inovační akce

Rada hl. m. Prahy dnes odsouhlasila poskytnutí dotací a zajištění licencí umožňujících přístup středních a vysokých škol na akce Týden inovací 2022, Disraptors Summit 2022 a Future Port Youth 2022. Celkem se jedná o finanční podporu ve výši necelých 6 milionů korun. 

„Chceme tím povzbudit podnikavost i u studentů středních škol a tím jim dát konkurenční výhodu v současném ekonomickém, sociálním a kulturním prostředí determinovaném inovacemi. Naší snahou je neustále rozšiřovat povědomí o Praze jako kolébce inovativních nápadů, postupů a dosáhnout propojení mezi pražskými a zahraničními inovátory,” řekl pražský radní pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání Vít Šimral.

Týden inovací je již tradičně nejrozsáhlejší událostí k inovacím v Praze. Letošní ročník bude usilovat o zapojení co nejvíce žáků pražských středních škol s cílem přiblížit jim klíčová témata ze světa nejnovějších technologií, naučit je kreativně, inovativně a kriticky přemýšlet a rozvíjet tak klíčové dovednosti pro jejich budoucí pracovní uplatnění. Žáci budou mít vstup na semináře, inovační veletrh i inovační konferenci. Cílem Týdne inovací je zároveň prezentovat širší veřejnosti nejzajímavější inovace, které se v Praze vyvinuly. Letos se jedná už o 7. ročník akce, která se uskuteční od 10. do 17. října.
Autor: Alo

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru