Dnes Pátek - skorojasno 13°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 12°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha podporuje inovační akce

Rada hl. m. Prahy dnes odsouhlasila poskytnutí dotací a zajištění licencí umožňujících přístup středních a vysokých škol na akce Týden inovací 2022, Disraptors Summit 2022 a Future Port Youth 2022. Celkem se jedná o finanční podporu ve výši necelých 6 milionů korun. 

„Chceme tím povzbudit podnikavost i u studentů středních škol a tím jim dát konkurenční výhodu v současném ekonomickém, sociálním a kulturním prostředí determinovaném inovacemi. Naší snahou je neustále rozšiřovat povědomí o Praze jako kolébce inovativních nápadů, postupů a dosáhnout propojení mezi pražskými a zahraničními inovátory,” řekl pražský radní pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání Vít Šimral.

Týden inovací je již tradičně nejrozsáhlejší událostí k inovacím v Praze. Letošní ročník bude usilovat o zapojení co nejvíce žáků pražských středních škol s cílem přiblížit jim klíčová témata ze světa nejnovějších technologií, naučit je kreativně, inovativně a kriticky přemýšlet a rozvíjet tak klíčové dovednosti pro jejich budoucí pracovní uplatnění. Žáci budou mít vstup na semináře, inovační veletrh i inovační konferenci. Cílem Týdne inovací je zároveň prezentovat širší veřejnosti nejzajímavější inovace, které se v Praze vyvinuly. Letos se jedná už o 7. ročník akce, která se uskuteční od 10. do 17. října.
Autor: Alo

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru