Dnes Středa - polojasno 13°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 14°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha podporuje inovační akce

Rada hl. m. Prahy dnes odsouhlasila poskytnutí dotací a zajištění licencí umožňujících přístup středních a vysokých škol na akce Týden inovací 2022, Disraptors Summit 2022 a Future Port Youth 2022. Celkem se jedná o finanční podporu ve výši necelých 6 milionů korun. 

„Chceme tím povzbudit podnikavost i u studentů středních škol a tím jim dát konkurenční výhodu v současném ekonomickém, sociálním a kulturním prostředí determinovaném inovacemi. Naší snahou je neustále rozšiřovat povědomí o Praze jako kolébce inovativních nápadů, postupů a dosáhnout propojení mezi pražskými a zahraničními inovátory,” řekl pražský radní pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání Vít Šimral.

Týden inovací je již tradičně nejrozsáhlejší událostí k inovacím v Praze. Letošní ročník bude usilovat o zapojení co nejvíce žáků pražských středních škol s cílem přiblížit jim klíčová témata ze světa nejnovějších technologií, naučit je kreativně, inovativně a kriticky přemýšlet a rozvíjet tak klíčové dovednosti pro jejich budoucí pracovní uplatnění. Žáci budou mít vstup na semináře, inovační veletrh i inovační konferenci. Cílem Týdne inovací je zároveň prezentovat širší veřejnosti nejzajímavější inovace, které se v Praze vyvinuly. Letos se jedná už o 7. ročník akce, která se uskuteční od 10. do 17. října.
Autor: Alo

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru