dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražský život

Praha podpořila Sportovní hry seniorů 2014

Fitness trenér a specialista na zdravý životní styl David Huf a jeho občanské sdružení Buď fit seniore neúnavně propaguje pohybové aktivity starších lidí. Proto ve spolupráci s generálním partnerem Pražskými službami, Českou unií sportu a SENzačními SENiory Konta Bariéry zorganizovali na stadionu na Kotlářce v Dejvicích Sportovní hry seniorů.

„Fandím všem projektům, které mají smysl. Uvědomuji si, že pro generaci lidí vyššího věku je zdraví to nejcennější. Proto jsem rád, že jsem mohl poskytnout záštitu a touto cestou podpořit akci Sportovní Hry Seniorů 2014, která motivuje lidi k pravidelnému pohybu a navíc je skvělou příležitostí se pobavit, udělat něco pro své zdraví a najít si nové přátele,“ řekl 1. náměstek primátora hlavního města Prahy Jiří Vávra.

Stejně jako v loňském roce se celé akce zúčastnily více jak dvě stovky sportovců. A jaké byly disciplíny? Nordic walking, pétanque, seniorský biatlon (kombinace běhu a hodu míčkem na cíl), slalom nebo štafeta na 4×100 metrů. I když to nebylo v plánu, nakonec si zazávodil i samotný první náměstek primátora. Bývalého olympionika Imricha Bugára ani bývalého předsedu ČSTV Miroslava Janstu ale ve slalomu neporazil. „Zaspal jsem na startu a ztrátu už jsem nestačil stáhnout. V polobotkách na trávě zrychlovat moc nešlo,“ řekl ihned po doběhu Vávra.

Program byl připravený i pro nesportovce. V takzvaném senzačním nesoutěžním odpoledni byla pro seniory připravena výuka společenských tanců, lekce jógy, vystoupení členských klubů projektu SENzační SENioři Konta Bariéry nebo mini koncert zpěvačky Petra Janů. Zpestřením byla zajisté autogramiáda a beseda s bývalými olympioniky. Soutěžící potěšilo i to, že si kromě sportovních a společenských aktivit v rámci doprovodného programu mohli nechat změřit tlak, sluch či zrak.


Další články
Nahoru