Dnes Pondělí - zatazeno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha podpořila provoz mobilní ošetřovny Drop In

Radní na pondělním jednání schválili poskytnutí dotace necelých 200 tisíc korun na provoz mobilní ošetřovny společnosti Drop In. Ošetřovna zajišťuje podporu osobám závislým na návykových látkách, kromě výměny injekčního materiálu pomáhá i sociálním a zdravotnickým poradenstvím či testováním na infekční nemoci a zajišťuje ošetření ran.

Středisko prevence a léčby drogových závislostí – Drop In získá finance na dokrytí nákladů spojených s provozem mobilní ošetřovny (sanitního vozu), a to ve výši 199 000 korun.

„Hlavní město Praha systematicky podporuje mobilní ošetřovny zejména z důvodu historicky nedostatečné sítě kamenných nízkoprahových služeb. Na druhou stranu v době pandemie je výhodou mobility zlepšení přístupu k testování a očkování proti onemocnění covid,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví Milena Johnová.

Mobilní ošetřovna je zjednodušeně řečeno upravený vůz Terénního programu Drop In nabízející rozšířenou škálu služeb pro uživatele nelegálních návykových látek. V rámci pravidelného stání v městských částech Praha 4 a Praha 8 nabízí personál ošetřovny výměnu injekčního materiálu, sociální a zdravotní poradenství, testování na infekční nemoci, předtestové či potestové poradenství, zázemí a pomoc při ošetřování klientů.

Finanční prostředky v rámci individuální neinvestiční dotace budou použity na zajištění provozu mobilní ošetřovny zejména v následujících měsících, kdy je vzhledem k blížícímu se zimnímu období a zvyšujícími se čísly nakažených jedinců v rámci koronavirové pandemie očekávaný nárůst počtu klientů.

Autor: TZ, red

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Další články
Nahoru