Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha podpořila provoz mobilní ošetřovny Drop In

Radní na pondělním jednání schválili poskytnutí dotace necelých 200 tisíc korun na provoz mobilní ošetřovny společnosti Drop In. Ošetřovna zajišťuje podporu osobám závislým na návykových látkách, kromě výměny injekčního materiálu pomáhá i sociálním a zdravotnickým poradenstvím či testováním na infekční nemoci a zajišťuje ošetření ran.

Středisko prevence a léčby drogových závislostí – Drop In získá finance na dokrytí nákladů spojených s provozem mobilní ošetřovny (sanitního vozu), a to ve výši 199 000 korun.

„Hlavní město Praha systematicky podporuje mobilní ošetřovny zejména z důvodu historicky nedostatečné sítě kamenných nízkoprahových služeb. Na druhou stranu v době pandemie je výhodou mobility zlepšení přístupu k testování a očkování proti onemocnění covid,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví Milena Johnová.

Mobilní ošetřovna je zjednodušeně řečeno upravený vůz Terénního programu Drop In nabízející rozšířenou škálu služeb pro uživatele nelegálních návykových látek. V rámci pravidelného stání v městských částech Praha 4 a Praha 8 nabízí personál ošetřovny výměnu injekčního materiálu, sociální a zdravotní poradenství, testování na infekční nemoci, předtestové či potestové poradenství, zázemí a pomoc při ošetřování klientů.

Finanční prostředky v rámci individuální neinvestiční dotace budou použity na zajištění provozu mobilní ošetřovny zejména v následujících měsících, kdy je vzhledem k blížícímu se zimnímu období a zvyšujícími se čísly nakažených jedinců v rámci koronavirové pandemie očekávaný nárůst počtu klientů.

Autor: TZ, red

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru