Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha podpořila policejní projekty v celkové výši 740 milionů korun
Peníze poslouží i na modernizaci vozového parku městské policie. Ilustrační foto: archiv

Praha podpořila policejní projekty v celkové výši 740 milionů korun

Pražští radní v pondělí projednali hned několik záměrů na podporu Městské policie hl. m. Prahy i Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy. Konkrétně se jedná o dodávku odolných mobilních zařízení, servis aut na čtyři roky, pronájem služebních bytů strážníkům nebo například poskytnutí daru na zakoupení tří motocyklů s policejní úpravou a motocyklového vybavení. Odsouhlaseno bylo i navýšení nákladů o 200 milionů korun na každoroční investiční akci městské policie, jejímž prostřednictvím pořizuje dopravní prostředky, přístroje nebo například výpočetní techniku. Celkové náklady akce tak pro rok 2024 budou ve výši 740 368 900 korun.

„Pokud má policie – ať už městská či státní – plnit své povinnosti, potřebuje k tomu i potřebné vybavení a zázemí. Proto jsme v pondělí odsouhlasili několik opatření, která by měla vést ke zkvalitnění práce policistů,“ řekl primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).  

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání rozhodla o výběru dodavatele na veřejnou zakázku nazvanou Pořízení odolných mobilních zařízení pro potřebu strážníků Městské policie hl. m. Prahy. Nabídková cena činí 17 608 500 korun bez DPH za 1 300 kusů odolných mobilních zařízení a 1 124 korun bez DPH za jeden kus náhradní baterie.  

Odsouhlasen byl také záměr Městské policie hl. m. Prahy na realizaci veřejné zakázky na Záruční a pozáruční servis motorových vozidel na čtyři roky. Jejím cílem je poskytování servisu, oprav vozidel po dopravních nehodách, odstraňování veškerých závad, které se na vozidlech v rámci provozu vyskytnou, dále zajišťování periodických kontrol vozidel na Stanicích technické kontroly, včetně měření emisí a v neposlední řadě i zajišťování odtahu nepojízdných vozidel v rámci území Prahy po dobu 4 let. Veřejná zakázka se aktuálně týká třinácti vozidel různých továrních značek.  

Pražští radní schválili i uzavření nových nájemních smluv ke služebním bytům v majetku hlavního města. „Devět strážníků se svými rodinami se může těšit na služební byty. Městští strážníci jsou pro bezpečné fungování města velmi důležití a patří vedle záchranářů, učitelů, zdravotních sester, pracovníků v sociálních službách nebo hasičů do skupiny profesí, kterým jsou městské byty přidělovány. Alespoň touto formou je hlavní město může podpořit v jejich práci pro Pražany,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast bydlení Alexandra Udženija (ODS).  

Podpory se ale dočkalo také Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy, když pražská rada odsouhlasila poskytnutí finančního daru v celkové výši 2 490 000 korun na zakoupení tří motocyklů s policejní úpravou a motocyklového vybavení včetně ochranných prostředků pro 10 policistů. 

Tento dar hlavního města umožní Pohotovostní motorizované jednotce Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy uskutečnit projekt prvosledových motocyklových hlídek. V rámci České republiky se jedná o unikátní projekt, který bude velmi přínosný pro zvýšení bezpečnosti obyvatel a návštěvníků Prahy. Poskytnutí daru musí schválit ještě pražské zastupitelstvo na svém příštím zasedání v říjnu  

Vedení Prahy v neposlední řadě schválilo navýšení nákladů o 200 000 000 korun na každoroční investiční akci Městské policie hl. m. Prahy, jejímž prostřednictvím pořizuje dopravní prostředky, dále přístroje a zařízení, výpočetní techniku a programové vybavení. Celkové náklady pro příští rok budou ve výši 740 368 900 korun.


Autor: Cen

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru