dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská politika

Praha podpořila odborné vzdělávání na celkem čtyřiadvaceti pražských školách

Rada hlavního města Prahy na úterním zasedání schválila návrh na poskytnutí finanční podpory celkem čtyřiadvaceti středním odborným školám v rámci programu dlouhodobé podpory odborného vzdělávání. Částka ve výši bezmála 6,6 milionu korun je určena především na podporu technického vybavení a organizaci projektových dnů pro žáky základních škol.

Zkušebna tlumičů pro žáky Střední školy automobilní a informatiky, analytické váhy pro Masarykovu střední školu chemickou či frézka na opracování dřeva pro Střední odbornou školu stavební a zahradnickou. To jsou příklady různých zařízení, které díky úternímu rozhodnutí pražské rady pořídí jednotlivé střední odborné školy z prostředků městského rozpočtu v rámci systému podpory odborného vzdělávání.

Podpora odborného vzdělávání se navíc neomezuje pouze na vybavení škol. Z vyčleněných prostředků budou dále školy například organizovat oblíbené projektové dny, které umožňují žákům základních škol vyzkoušet si pod vedením pedagogů a jejich starších vrstevníků ze středních odborných škol hravou a interaktivní formou řemesla a technické profese. Projektové dny mají za cíl podnítit v žácích druhého stupně základních škol zájem o odborné vzdělávání.

Dalšími aktivitami, které se z vyčleněných finančních prostředků v rámci programu rozvoje odborného vzdělávání podpoří, je například vzdělávání pedagogů, pořádání seminářů, workshopů či exkurzí.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru