dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praha podpořila energeticky úsporná opatření

Pět projektů na úsporu energií dostalo rozhodnutím Rady hl. m. Prahy zelenou. Čtyři z nich budou realizovány v objektech příspěvkových organizací hlavního města, pátý v budově spravované městskou částí Praha – Slivenec. 

Jedná se o následující projekty:
Zateplení objektu Střední školy – Centra odborné přípravy technickohospodářské – autodílny na adrese Poděbradská 12, Praha 9 v celém rozsahu obvodového pláště objektu a zateplení střechy. Byla provedena výměna oken za plastová, po zateplení by došlo ke snížení provozních nákladů na vytápění o cca 20 %. Celkové předpokládané náklady na projekt činí 2 415 000 korun.

Výměnu zářivkových osvětlovacích těles za LED osvětlovací tělesa ve Střední škole obchodní, Belgická 29, Praha 2. V rámci projektu se jedná o odstranění a ekologickou likvidaci zářivkových těles v celé školní budově a následnou instalaci celkem 453 osvětlovacích panelů. Celkové předpokládané náklady činí 2 419 000 korun.  

Výměnu plynových kotlů a související úpravu topného systému v Odborném učilišti Vyšehrad, Vratislavova 6, Praha 2. Rekonstrukce by měla uspořit cca 20 %. Náklady na projekt činí 2 410 000 korun.

Instalaci kogenerační jednotky v Domově se zvláštním režimem Krásná Lípa, Čelakovského 13, Krásná Lípa. Instalací kogenerační jednotky je možné dosáhnou reálných úspor ve výši cca 400 000 korun ročně. Náklady na celý projekt činí 7 040 766 Kč, přičemž v letošním roce je požadováno 4 460 000 korun na technickou a projektovou přípravu a dodávku a montáž kogenerační jednotky.

Instalace větracího systému v Mateřské škole Ke Smíchovu, Ke Smíchovu 19, Praha 5, jehož schválení přísluší Zastupitelstvu hl. m. Prahy. Jedná se o posílení a doplnění větracího systému v pasivním domě mateřské školky. Původní systém se ukázal v letních měsících v praktickém provozu nedostačující, kapacita stávajícího systému neumožňuje chlazení a neřeší ani filtraci smogu z blízkého okolí a dopravy. Výměnou stávajícího zařízení za nové s možností ochlazovat a současně filtrovat by došlo ke zlepšení hygienických podmínek. Celkové předpokládané náklady činí 3 600 000 korun.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru