Dnes Pondělí - polojasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha podpoří vzdělávací projekty městských částí, má na to šest a půl milionu korun
Ilustrační foto: archiv

Praha podpoří vzdělávací projekty městských částí, má na to šest a půl milionu korun

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) poskytlo hlavnímu městu významné finanční prostředky na podporu vzdělávacích projektů. V rámci Operačního Programu Jan Amos Komenský obdržela Praha přes 6,42 milionu korun.

Příjemci dotací jsou městské části Praha 3, Praha 5 a Praha 6. Dotace jsou určeny na projekty místních akčních plánů vzdělávání IV.

„Tyto prostředky tak pomohou se zvýšením kvality vzdělávání v těchto městských částech,“ sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Plán je zaměřen na rozvoj kvalitního a inkluzivního vzdělávání dětí a žáků do 15 let. Zahrnuje oblasti včasné péče, předškolního a základního vzdělávání, zájmového a také neformálního vzdělávání.

„Jedná se o důležitý krok v podpoře a rozvoji vzdělávacích projektů v Praze,“ řekl pražský radní pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání Zdeněk Kovářík (ODS).


Autor: puc

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru