Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či vzdělávání pracovníků s dětmi a mládeží.

„Jsem velmi potěšen, že hlavní město Praha může opět poskytnout dotace na podporu volnočasových aktivit. Tato rozhodnutí jsou zásadní pro rozvoj našich dětí a mladých lidí, pro jejich budoucnost. Dotace poskytují nezbytné finanční prostředky pro chod jednotlivých dětských a mládežnických oddílů a kroužků. Je to investice do naší budoucnosti, do našich dětí a mládeže. Je to krok k tomu, aby se Praha stala městem plným příležitostí pro všechny naše mladé občany,“ říká Antonín Klecanda, radní hl. m. Prahy s působností v oblasti školství, sportu a volného času.

„Úkolem hlavního města je podporovat obyvatele všech věkových kategorií, včetně dětí a mládeže. Věřím, že schválené prostředky přispějí k jejich zdárnému vývoji,“ říká primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Dotace na podporu aktivit ve volném čase dětí a mládeže v hl. m. Praze plní velmi důležitou roli při zajištění finančně náročného chodu jednotlivých dětských a mládežnických oddílů a kroužků, které působí pod nestátními neziskovými organizacemi. Finanční prostředky jsou poskytovány na základě jednoletých dotačních smluv.
Autor: Alo

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru