Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha podpoří uspořádání dějepisné soutěže

Soutěž studentů gymnázií České a Slovenské republiky se v průběhu letošního roku uskuteční v Praze a v jednotlivých krajích. Hlavní město finančně podpoří její pořádání částkou 75 tisíc korun.

Soutěž je určena žákům gymnázií z celé České a Slovenské republiky. „Vzhledem k mimořádnému zájmu se pořádají nejprve krajská kola v obou zemích. Například v roce 2019 se jich zúčastnilo přes 280 gymnázií. Z krajských kol pak vzejde 75 nejlepších gymnázií, která následně postoupí do finálového kola. Soutěž absolvují i pražské školy, proto nejen jim přeji mnoho úspěchů a zužitkování svých nabytých vědomostí,” uvedl radní pro oblast školství Vít Šimral.

V loňském roce musela být soutěž zrušena z důvodu nepříznivé epidemiologické situace spojené s nákazou covid-19. Finálové kolo letošního ročníku je naplánováno na listopad a uskuteční se v prostorách velkého sálu Ekonomické fakulty v Chebu. 


Autor: TZ, red

Slovenská prezidenta Čaputová uctila památku parašutistů z operace Anthropoid

27. května 2022 v 18:16

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila dnes svou návštěvu Prahy v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Prezidenta Miloše Zemana při...

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru