Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Praha podpoří uspořádání dějepisné soutěže

Soutěž studentů gymnázií České a Slovenské republiky se v průběhu letošního roku uskuteční v Praze a v jednotlivých krajích. Hlavní město finančně podpoří její pořádání částkou 75 tisíc korun.

Soutěž je určena žákům gymnázií z celé České a Slovenské republiky. „Vzhledem k mimořádnému zájmu se pořádají nejprve krajská kola v obou zemích. Například v roce 2019 se jich zúčastnilo přes 280 gymnázií. Z krajských kol pak vzejde 75 nejlepších gymnázií, která následně postoupí do finálového kola. Soutěž absolvují i pražské školy, proto nejen jim přeji mnoho úspěchů a zužitkování svých nabytých vědomostí,” uvedl radní pro oblast školství Vít Šimral.

V loňském roce musela být soutěž zrušena z důvodu nepříznivé epidemiologické situace spojené s nákazou covid-19. Finálové kolo letošního ročníku je naplánováno na listopad a uskuteční se v prostorách velkého sálu Ekonomické fakulty v Chebu. 


Autor: TZ, red

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru