Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Pátek 8. 12. 2023
Svátek má Květoslava
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha podpoří program na školní obědy dětí z rodin ohrožených chudobou
Ilustrační foto: archiv P10

Praha podpoří program na školní obědy dětí z rodin ohrožených chudobou

Pražští radní v pondělí schválili program s názvem Potravinová pomoc dětem – Hlavní město Praha. Program je určený pro rodiny ohrožené chudobou a má zajistit stravování jejich dětí ve školních jídelnách a internátech.

Děti, jimž rodiče nemohou zajistit obědy ve školách a internátech, mohou získat finanční příspěvek na stravování. Zmíněný program je určen pro rodiny, které se ocitly v nepříznivé finanční situaci či jsou ohrožené materiální nebo potravinovou nouzí. Příspěvek má umožnit zlepšení podmínek dětí pro řádný průběh školní docházky a předcházet jejich případnému sociálnímu vyloučení.  

„Věřím, že tento projekt podpoří děti z ekonomicky znevýhodněné prostředí v získání návyků pravidelného stravování plnohodnotným jídlem. Předpokládám, že tato podpora pomůže dětem ve větším začlenění se do kolektivu, zlepšení školní docházky a celkově k podpoře psychického zdraví. Vzhledem k tomu, že spoluúčast rodin bude deset procent, měla by být tato pomoc dostupná opravdu pro všechny,“ řekl pražský radní pro oblast školství, sportu a volného času Antonín Klecanda (STAN).  

Pomoc pro děti se bude vydávat přímo ve školách či jídelnách. V rámci prevence rizika stigmatizace dětí bude pomoc vydávána společně se stravou pro ostatní děti. Program začne platit od 1. ledna 2024 a potrvá do 30. června 2025.

Kromě jídelen základních a mateřských škol se týká také středních škol a škol speciálních a konzervatoří. Taktéž školských výchovných a ubytovacích zařízeních typu domov mládeže a internát.


Autor: puc

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Včera v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru