Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 5. 2024
Svátek má Maxmilián a Maxim
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha podpoří program na školní obědy dětí z rodin ohrožených chudobou
Ilustrační foto: archiv P10

Praha podpoří program na školní obědy dětí z rodin ohrožených chudobou

Pražští radní v pondělí schválili program s názvem Potravinová pomoc dětem – Hlavní město Praha. Program je určený pro rodiny ohrožené chudobou a má zajistit stravování jejich dětí ve školních jídelnách a internátech.

Děti, jimž rodiče nemohou zajistit obědy ve školách a internátech, mohou získat finanční příspěvek na stravování. Zmíněný program je určen pro rodiny, které se ocitly v nepříznivé finanční situaci či jsou ohrožené materiální nebo potravinovou nouzí. Příspěvek má umožnit zlepšení podmínek dětí pro řádný průběh školní docházky a předcházet jejich případnému sociálnímu vyloučení.  

„Věřím, že tento projekt podpoří děti z ekonomicky znevýhodněné prostředí v získání návyků pravidelného stravování plnohodnotným jídlem. Předpokládám, že tato podpora pomůže dětem ve větším začlenění se do kolektivu, zlepšení školní docházky a celkově k podpoře psychického zdraví. Vzhledem k tomu, že spoluúčast rodin bude deset procent, měla by být tato pomoc dostupná opravdu pro všechny,“ řekl pražský radní pro oblast školství, sportu a volného času Antonín Klecanda (STAN).  

Pomoc pro děti se bude vydávat přímo ve školách či jídelnách. V rámci prevence rizika stigmatizace dětí bude pomoc vydávána společně se stravou pro ostatní děti. Program začne platit od 1. ledna 2024 a potrvá do 30. června 2025.

Kromě jídelen základních a mateřských škol se týká také středních škol a škol speciálních a konzervatoří. Taktéž školských výchovných a ubytovacích zařízeních typu domov mládeže a internát.


Autor: puc

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Dnes v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Dnes v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

27. května 2024 ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Další články
Nahoru