Dnes Neděle - oblacno 20°C
Zítra Pondělí - polojasno 23°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha podpoří ovdovělé rodiny

Hlavní město předá dotaci Nadačnímu fondu Vrba ve výši 200 tisíc korun. Poskytnutí příspěvku na tematické workshopy pro ovdovělé rodiny v pondělí schválili pražští radní. 

Dotace je určena na projekt Setkání pod Vrbou. V letošním roce fond plánuje až pět setkání v rámci prodloužených víkendů, kterých se pravidelně účastní ovdovělí rodiče a děti. Program zahrnuje tematické workshopy, svépomocné skupiny a terapeutickou podporu.

„Každý rok ovdoví v naší republice 36 tisíc maminek nebo tatínků, kteří často zůstávají v těchto těžkých chvílích sami se svými dětmi. Smutek, stres, úzkosti, izolace, osamělost, finanční problémy a další aspekty se kterými se ovdovělé rodiny potýkají jim pomáhají překonat právě Vrběnky z Nadačního fondu Vrba. Děkuji všem, kdo pomáhají a děkuji také kolegům z Rady, kteří schválili můj návrh na dotaci 200 tisíc korun, aby tato pomoc fungovala i v letošním roce,“ říká náměstkyně pražského primátora pro zdravotnictví a sociální péči Alexandra Udženija.

Workshopy jsou zaměřené zejména na problematiku finanční gramotnosti, rodičovských kompetencí či právního povědomí. Uvedené oblasti jsou stěžejní pro rodiče, kteří prochází výraznou životní změnou, ztrátou partnera a nárůstem povinností a činností s tím spojených. Součástí akce jsou také výtvarné, rukodělné, pohybové workshopy a lekce s důrazem na sebeuvolnění a relaxaci, skupinové terapie, individuální terapie, svépomocné skupiny a celopobytový animační program pro dětskou skupinu. Organizace vychází zejména z poptávky rodičů po této tématice.

Nadační fond Vrba byl založen v roce 2016 a poskytuje celorepublikovou pomoc ovdovělým rodinám, které řeší stigmatizující problém. Za dobu svého fungování podpořil více než 400 rodin v těžké životní situaci. V loňském roce hlavní město podpořilo Nadační fond Vrba částkou 250 tisíc korun na projekt komplexní podpory rodin.

Na základě informací Nadačního fondu Vrba žije v České republice přibližně padesát tisíc ovdovělých rodin, které pečují o nezaopatřené děti do 26 let. Díky aktivitám organizace se rodiny nedostávají do sociální izolace a osvětovou činností nadační fond edukuje společnost k zodpovědnému přístupu k administrativním, právním a finančním povinnostem v rámci rodinného života.  Autoři: Alo, TZ

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

Dnes v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

Dnes v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

Včera v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

17. května 2024 ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

17. května 2024 v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Další články
Nahoru