Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha podpoří ovdovělé rodiny

Hlavní město předá dotaci Nadačnímu fondu Vrba ve výši 200 tisíc korun. Poskytnutí příspěvku na tematické workshopy pro ovdovělé rodiny v pondělí schválili pražští radní. 

Dotace je určena na projekt Setkání pod Vrbou. V letošním roce fond plánuje až pět setkání v rámci prodloužených víkendů, kterých se pravidelně účastní ovdovělí rodiče a děti. Program zahrnuje tematické workshopy, svépomocné skupiny a terapeutickou podporu.

„Každý rok ovdoví v naší republice 36 tisíc maminek nebo tatínků, kteří často zůstávají v těchto těžkých chvílích sami se svými dětmi. Smutek, stres, úzkosti, izolace, osamělost, finanční problémy a další aspekty se kterými se ovdovělé rodiny potýkají jim pomáhají překonat právě Vrběnky z Nadačního fondu Vrba. Děkuji všem, kdo pomáhají a děkuji také kolegům z Rady, kteří schválili můj návrh na dotaci 200 tisíc korun, aby tato pomoc fungovala i v letošním roce,“ říká náměstkyně pražského primátora pro zdravotnictví a sociální péči Alexandra Udženija.

Workshopy jsou zaměřené zejména na problematiku finanční gramotnosti, rodičovských kompetencí či právního povědomí. Uvedené oblasti jsou stěžejní pro rodiče, kteří prochází výraznou životní změnou, ztrátou partnera a nárůstem povinností a činností s tím spojených. Součástí akce jsou také výtvarné, rukodělné, pohybové workshopy a lekce s důrazem na sebeuvolnění a relaxaci, skupinové terapie, individuální terapie, svépomocné skupiny a celopobytový animační program pro dětskou skupinu. Organizace vychází zejména z poptávky rodičů po této tématice.

Nadační fond Vrba byl založen v roce 2016 a poskytuje celorepublikovou pomoc ovdovělým rodinám, které řeší stigmatizující problém. Za dobu svého fungování podpořil více než 400 rodin v těžké životní situaci. V loňském roce hlavní město podpořilo Nadační fond Vrba částkou 250 tisíc korun na projekt komplexní podpory rodin.

Na základě informací Nadačního fondu Vrba žije v České republice přibližně padesát tisíc ovdovělých rodin, které pečují o nezaopatřené děti do 26 let. Díky aktivitám organizace se rodiny nedostávají do sociální izolace a osvětovou činností nadační fond edukuje společnost k zodpovědnému přístupu k administrativním, právním a finančním povinnostem v rámci rodinného života.  Autoři: Alo, TZ

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru