Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha podpoří obnovu a přístavbu objektu městské policie v Praze 8

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila poskytnutí účelové investiční dotace městské části Praha 8 ve výši 15 000 000 korun. Prostředky poslouží na rekonstrukci a přístavbu budovy Městské policie hl. m. Prahy v Kobylisích. Toto rozhodnutí bude muset ještě potvrdit Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém příštím jednání.

„Vyčleněné prostředky jsou reakcí na dodatečné náklady, které při rekonstrukci budovy městské policie v Praze 8 vznikly. Bezpečnost v metropoli jako celku stejně jako v jednotlivých městských částech je jednou z našich priorit,“ uvádí primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda, do jehož gesce patří i oblast bezpečnosti.

Praha 8 požádala už v roce 2019 o poskytnutí finančních prostředků na rekonstrukci a přístavbu budovy v Balabánově ulici v Kobylisích, kde dlouhodobě sídlí Obvodní ředitelství pro Prahu 8 Městské policie hl. m. Prahy a která je ve svěřená do správy městské části Praha 8. Finanční prostředky byly následně poskytnuty.

Letos v lednu se však radnice městské části obrátila na hlavní město s žádostí o navýšení dotace ve výši 15 milionů Kč z důvodů zvýšení ceny o vícepráce, např. v úpravě dispozice zbrojní a příjímací místnosti, navýšení slaboproudých instalací a datových okruhů, posudku ohledně výškového rozdílu střešní konstrukce či nové provedení kompletní izolace původní stavby.

Kromě toho v srpnu roku 2022 se vlivem přívalového deště výrazně poškodila přístupová komunikace na západní straně budovy, a především byl zatopen celý suterén budovy do výšky několika desítek centimetrů, neboť kanalizační odtoky pod budovou množství vody nestačily pobírat. Původní projekt rekonstrukce se zkapacitněním kanalizace a ani s opravou zpevněných ploch okolo budovy nepočítá. Vzhledem k tomu, že v suterénu budovy budou situovány šatny, posilovna, kanceláře, sklady a garáže, je potřeba zamezit případnému opakování obdobné situace, kdy by příval vody vybavení poškodil, nebo dokonce zničil.

Pražští radní proto v pondělí odsouhlasili převod nevyčerpaných běžných výdajů Městské policie hl. m. Prahy na rok 2023 za neobsazená tabulková místa právě za účelem poskytnutí investiční účelové dotace ve výši 15 000 000 korun městské části Praha 8 na rekonstrukci a přístavbu budovy. Stane se tak ale pouze za podmínky, že Praha 8 objekt poskytne Městské policii hl. m. Prahy za roční nájem ve výši 1 koruna, a to na dobu minimálně 10 let.


Autor: TZ, red

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru