dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Praha podpoří mladé pražské olympioniky, o medaile budou bojovat na Vysočině
Maskotem dětské olympiády na Vysočině je zajíc. Foto: odm2014.cz

Praha podpoří mladé pražské olympioniky, o medaile budou bojovat na Vysočině

S finanční podporou VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2014 souhlasili pražští radní. Výdaje na komplexní zajištění výpravy hl. m. Prahy dosáhnou 1,3 milionu korun. 94 mladých sportovců z metropole absolvují olympijské klání na Vysočině od 19. do 24. ledna příštího roku.

„Sportovní akce tohoto charakteru pochopitelně velmi rádi podpoříme. Má-li mít sport pozitivní dopad na výchovu, kulturu a zdravý rozvoj mladého člověka, musí také představovat hodnoty a ideály. Mezi olympioniky je a byla řada významných osobností, které mohou být dobrým vzorem pro dnešní sportující mládež,“ uvedl radní Lukáš Manhart (TOP 09).

Olympiády dětí a mládeže jsou projektem Českého olympijského výboru a Praha dosud na všechny hry – jak letní, tak zimní – vysílala své reprezentační výpravy.

Konají se již deset let a reprezentanti hlavního města mají dlouhodobě velmi dobré výsledky. V hodnocení krajů je Praha z hlediska úspěšnosti podle Českého olympijského výboru na druhém místě mezi všemi kraji České republiky.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru