Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Praha podpoří milionem korun Potravinovou banku

Během pandemie vzrostl počet potřebných, kteří začali využívat služeb Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj. S tím vzrostly i náklady na její provoz. Rada hlavního města Prahy proto schválila částku ve výši jeden milion korun na pokrytí zvýšených nákladů na provoz potravinové banky v důsledku koronakrize. 

Navrženou částku musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Během něj organizuje hlavní město Primátorskou sbírku potravin, taktéž na podporu Potravinové banky.  

Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj z potravinových řetězců denně vyzvedává pečivo, ovoce, zeleninu, mléko, mléčné výrobky a tuky a další potraviny určené k rychlé konzumaci, nebo s nevyhovujícími obaly a podobně. Zachráněné jídlo putuje do spolupracujících organizací, které pomáhají opuštěným seniorům, rodičům samoživitelům, rodinám v krizi, nebo přímo lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

V důsledku vládních protiepidemických opatření roste poptávka po potravinách, kterou je těžké a mnohdy nemožné uspokojit. V tomto roce stoupl počet potřebných lidí o několik tisíc, jen v jarních měsících obsloužila pražská potravinová banka denně 300–500 lidí, oproti obvyklým 30 lidem. Celkem jen za jarní vlnu pandemie vydala o 243 000 kg jídla víc, než je běžné. V předchozích letech poskytovala Potravinová banka potravinovou pomoc cca 25 000 klientům za rok, letos to bude podle odhadů více jak 55 tisíc klientů.

Stejně tak se zvýšil počet odebírajících organizací. Zatímco do jara 2020 spolupracovala Potravinová banka asi se sto čtyřiceti odběratelskými organizacemi, od jara se připojila řada dalších a k dnešnímu dni je tak počet zásobovaných odběratelských organizací více než 160. Zapojily se zejména pražské městské části, další neziskové organizace, farní charity a různé spolky. Také hlavní město se na pražskou potravinovou banku obrátilo o pomoc při zajištění dodávky potravin do ubytovacích zařízení pro lidi bez domova v provizorních kempech na Císařské louce či v Troji, v hostelech a azylových domech.

Potravinovou banku lze podpořit také zasláním finančního příspěvku na účet: 2800054049/2010, nebo je možné se zapojit jako dobrovolník.


Dětské poklady se vrátily malému majiteli

Dnes v 10:41

Každé malé dítě nosí ve svém batohu věci, bez kterých se neobejde. Panenky, autíčka, plyšáky, kamínky, dinosaury, pití v oblíbené barevné láhvi. A kolik je pláče, když se takový batůžek ztratí.

V mateřinkách a školách Prahy 1 panuje čilý stavební ruch

25. července 2021 v 11:38

Praha 1 každým rokem před prázdninami spolupracuje s řediteli a ředitelkami škol, kteří předkládají své návrhy na to, jak by chtěli využít zavření budov a školních hřišť k opravám, úpravám a doplnění. Všechny jedničkové školy, tedy jak mateřské, tak i základní, jsou v historických, mnohdy více než...

Na Kampě končí výstava Rudé století. Sto let KSČ bude i tématem debaty s historiky

24. července 2021 ve 20:52

Pražané i návštěvníci hlavního města mají posledních pár dní příležitost navštívit plenérovou výstavu Rudé století, kterou ke 100 letem vzniku Komunistické strany Československa připravilo společně Muzeum paměti XX. století a Museum Kampa – Nadace Jana a Medy...

Koncem července nepoteče voda v těchto ulicích

23. července 2021 v 07:04

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 2 navýšila peníze na pomoc obětem domácího násilí

21. července 2021 v 06:57

Praha 2 dlouhodobě pomáhá lidem, kteří se dostali do krizové životní situace. Organizacím, které nabízejí pomoc obětem domácího násilí či uskutečňují preventivní programy na školách zřizovaných Prahou 2, poskytne v letošním roce finanční prostředky ve výši 920 tisíc korun. Navýšení veřejné...

Stromy v Sadech Svatopluka Čecha prohlédl dendrolog

20. července 2021 v 16:43

V neděli se v důsledku nepříznivého počasí vyvrátil jeden z jerlínů v Sadech Svatopluka Čecha v Praze 2.

Hlasování o nejoblíbenější strom v Praze 6 je ve finále

20. července 2021 v 16:31

Anketa Strom roku Prahy 6 dospěla k finále a do užšího výběru postoupilo celkem 12 stromů, mezi nimiž se rozhodne o definitivním vítězi. Hlasovat pro některý z nich můžete až do 3. srpna.

Další články
Nahoru