Dnes Čtvrtek - snih 2°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 12. 2021
Svátek má Vratislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Praha podpoří milionem korun Potravinovou banku

Během pandemie vzrostl počet potřebných, kteří začali využívat služeb Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj. S tím vzrostly i náklady na její provoz. Rada hlavního města Prahy proto schválila částku ve výši jeden milion korun na pokrytí zvýšených nákladů na provoz potravinové banky v důsledku koronakrize. 

Navrženou částku musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Během něj organizuje hlavní město Primátorskou sbírku potravin, taktéž na podporu Potravinové banky.  

Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj z potravinových řetězců denně vyzvedává pečivo, ovoce, zeleninu, mléko, mléčné výrobky a tuky a další potraviny určené k rychlé konzumaci, nebo s nevyhovujícími obaly a podobně. Zachráněné jídlo putuje do spolupracujících organizací, které pomáhají opuštěným seniorům, rodičům samoživitelům, rodinám v krizi, nebo přímo lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

V důsledku vládních protiepidemických opatření roste poptávka po potravinách, kterou je těžké a mnohdy nemožné uspokojit. V tomto roce stoupl počet potřebných lidí o několik tisíc, jen v jarních měsících obsloužila pražská potravinová banka denně 300–500 lidí, oproti obvyklým 30 lidem. Celkem jen za jarní vlnu pandemie vydala o 243 000 kg jídla víc, než je běžné. V předchozích letech poskytovala Potravinová banka potravinovou pomoc cca 25 000 klientům za rok, letos to bude podle odhadů více jak 55 tisíc klientů.

Stejně tak se zvýšil počet odebírajících organizací. Zatímco do jara 2020 spolupracovala Potravinová banka asi se sto čtyřiceti odběratelskými organizacemi, od jara se připojila řada dalších a k dnešnímu dni je tak počet zásobovaných odběratelských organizací více než 160. Zapojily se zejména pražské městské části, další neziskové organizace, farní charity a různé spolky. Také hlavní město se na pražskou potravinovou banku obrátilo o pomoc při zajištění dodávky potravin do ubytovacích zařízení pro lidi bez domova v provizorních kempech na Císařské louce či v Troji, v hostelech a azylových domech.

Potravinovou banku lze podpořit také zasláním finančního příspěvku na účet: 2800054049/2010, nebo je možné se zapojit jako dobrovolník.


Autor: TZ, red

Praha 12: Veřejnost připomínkuje Adaptační strategii

7. prosince 2021 v 18:58

Aktuálně je finalizována Adaptační strategie, která bude městské části v následujících letech sloužit jako zásobník opatření snižujících dopady probíhající globální klimatické změny a která umožní čerpání dotací na realizaci těchto opatření. Městská část to uvedla na...

Praha 11: Duo Naboso v Cafe Terezie

7. prosince 2021 ve 12:03

Ve středu 8. prosince se koná hudební večer v Cafe Terezie v Komunitní centrum Matky Terezy.

Praha 15 rozšířila místa sběru jedlých olejů a tuků

7. prosince 2021 v 08:25

Začátkem prosince dochází k navýšení počtu sběrných nádob určených pro odkládání jedlých olejů a tuků z domácností v Praze 15.

Díky pražským policistům dostaly děti v Klokánku mikulášskou nadílku

6. prosince 2021 v 19:28

Policisté už po několikáté navštívili dětské centrum Klokánek v Hostivicích a v neděli předali dětem mikulášskou nadílku. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Se starostkou okolo vánoční Pětky

6. prosince 2021 v 16:25

Tradiční putování se starostkou Renátou Zajíčkovou okolo Pětky tentokrát s vánočním nádechem a s malým dárkem pro každého účastníka se koná v neděli 12. prosince ve 14 hodin.

Webinář: Jak ovlivnit svoji spotřebu a ušetřit za teplo z centrálního zdroje

4. prosince 2021 v 07:45

Odpovědi najdete na webináři Pražské teplárenské, který bude zaměřen na dálkové vytápění v Praze. Zjistíte, které z informací o dálkovém vytápění jsou mýtus a které skutečná fakta.

Praha 2 pomáhá prodejcům zrušených vánočních trhů

3. prosince 2021 v 07:08

Trhovci, kteří museli kvůli koronavirovým opatřením odstrojit stánky vánočních trhů na náměstí Míru, našli zastání u městské části Praha 2. Radnice od nich odkoupila téměř 300 balíčků s drobnými dárky, vínem, vánočním cukrovím, sušenkami a rukodělnými...

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá s energiemi lidem ve finanční tísni

1. prosince 2021 ve 22:19

Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením. Praha 2 o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru