Dnes Pondělí - zatazeno 1°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Praha podpoří milionem korun Potravinovou banku

Během pandemie vzrostl počet potřebných, kteří začali využívat služeb Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj. S tím vzrostly i náklady na její provoz. Rada hlavního města Prahy proto schválila částku ve výši jeden milion korun na pokrytí zvýšených nákladů na provoz potravinové banky v důsledku koronakrize. 

Navrženou částku musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Během něj organizuje hlavní město Primátorskou sbírku potravin, taktéž na podporu Potravinové banky.  

Potravinová banka pro Prahu a Středočeský kraj z potravinových řetězců denně vyzvedává pečivo, ovoce, zeleninu, mléko, mléčné výrobky a tuky a další potraviny určené k rychlé konzumaci, nebo s nevyhovujícími obaly a podobně. Zachráněné jídlo putuje do spolupracujících organizací, které pomáhají opuštěným seniorům, rodičům samoživitelům, rodinám v krizi, nebo přímo lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

V důsledku vládních protiepidemických opatření roste poptávka po potravinách, kterou je těžké a mnohdy nemožné uspokojit. V tomto roce stoupl počet potřebných lidí o několik tisíc, jen v jarních měsících obsloužila pražská potravinová banka denně 300–500 lidí, oproti obvyklým 30 lidem. Celkem jen za jarní vlnu pandemie vydala o 243 000 kg jídla víc, než je běžné. V předchozích letech poskytovala Potravinová banka potravinovou pomoc cca 25 000 klientům za rok, letos to bude podle odhadů více jak 55 tisíc klientů.

Stejně tak se zvýšil počet odebírajících organizací. Zatímco do jara 2020 spolupracovala Potravinová banka asi se sto čtyřiceti odběratelskými organizacemi, od jara se připojila řada dalších a k dnešnímu dni je tak počet zásobovaných odběratelských organizací více než 160. Zapojily se zejména pražské městské části, další neziskové organizace, farní charity a různé spolky. Také hlavní město se na pražskou potravinovou banku obrátilo o pomoc při zajištění dodávky potravin do ubytovacích zařízení pro lidi bez domova v provizorních kempech na Císařské louce či v Troji, v hostelech a azylových domech.

Potravinovou banku lze podpořit také zasláním finančního příspěvku na účet: 2800054049/2010, nebo je možné se zapojit jako dobrovolník.


Osobnosti uctily Křižíkovu památku

23. ledna 2021 v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

21. ledna 2021 v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Další články
Nahoru