dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská doprava

Praha podpoří částečné zahloubení železnice do Kladna, bude to znamenat navýšení o miliardy

Pražské zastupitelstvo schválilo pozměňovací návrh náměstka primátorky pro dopravu a sport Petra Dolínka (ČSSD) a vyjádřilo podporu podpovrchovému řešení modernizace železniční tratě Praha – Kladno v úseku mezi nádražím Praha-Dejvice/Hradčanská a nádražím Praha-Veleslavín formou raženého tunelu v trase vedené pod Střešovicemi. 

Zastupitelé vzali na vědomí požadavek Městské části Praha 7 navrhnout v úseku podél ulice Nad Královskou oborou severně od ulice Korunovační tunelové zakrytí železniční tratě s parkovou úpravou na povrchu.

„Jsem rád, že zastupitelé souhlasili s mým pozměňovacím návrhem, který jsem vznesl, protože se ztotožňuji s požadavky občanů zmíněných lokalit a dlouhodobě podporuji zahloubenou variantu. Železniční trať do Kladna je velmi potřebná, ale její podoba nesmí zhoršovat kvalitu života lidí, kteří bydlí v jejím okolí, protože v takovém případě by do značné míry postrádala smysl,“ uvedl Petr Dolínek.

Stavba by měla být hotova v roce 2023. S náklady se počítá mezi 18 a 22 miliardami korun. Varianta s částečným zahloubením dráhy by znamenala navýšení o více než tři miliardy korun.       


Další články
Nahoru