Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha plánuje rozšířit klíčové cyklostezky
Od roku 2018 mohou cyklisté využívat cyklostezku podél Košíkovského potoka na Jižním Městě. Foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

Praha plánuje rozšířit klíčové cyklostezky

V systému pražských cyklostezek a cyklotras přibudou nové takzvané cykloradiály, tedy trasy mezi centrem a okrajem města. Město přeloží okružní trasu kolem Prahy a doplní chybějící trasy. Aktualizovanou koncepci rozvoje cyklodopravy minulý týden schválili pražští radní. 

Vedení Prahy minulé pondělí projednalo a schválilo aktualizovaný Generel rozvoje cyklistických tras. Ten reaguje ve spolupráci s městskými částmi jak na zvyšující se poptávku po bezpečných trasách, tak i na rozvoj a změny v území.

Mezi výraznější změny patří například rozšíření systému nadřazených tras o radiály A4 (spojující Chodov s centrem přes Pankrác), A8 (spojující Hostavice, Malešice a Žižkov), a polookružní trasu A7 (Hlubočepy – Krč – Strašnice – Hrdlořezy – Hloubětín).

Prodloužení se bude do budoucna týkat i části stávajících tras (A3 na hranici Prahy, A5 do Krče). Doplnění čeká také přibližně 20 chybějících napojení na Středočeský kraj nebo i tras mezi jednotlivými městskými částmi a čtvrtěmi, jako jsou propojení na sídlištích (Lhotka, Jižní Město, Prosek, Ďáblice, Řepy) a mimo centrum města (Řeporyje, Hanspaulka, Hostavice a okolí).

Systém celoměstských cyklotras začal vznikat v roce 2006 a je průběžně aktualizován. Aktuálně schválený dokument bude platný do roku 2030.


Autor: Jan Puci

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru